Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Superb 1.9 tdi 130KM - Przeskoczył rozrząd

09 Cze 2017 14:38 1533 8
  • Poziom 7  
    Witam. Rozsypało mi się sprzęgło na alternatorze (moje zaniedbanie bo słychać było od dłuższego czasu ale nie podejrzewałem, że aż takich szkód narobi) i pościnało pasek który wciągło między zębatkę a pasek rozrządu. Auto zgasło odrazu gdy zaświeciła się kontrolka od ładowania (na wolnych obrotach). Założyłem nowy pasek i na znakach które ktoś sobie opisał wcześniej wychodzi że przeskoczył o jeden ząbek (nie mam blokad ale załatwie jak będą konieczne). Moje pytanie do ludzi bardziej doświadczonych w temacie odemnie brzmi - czy jest szansa że nie pokrzywiło mi zaworów i czy mogę to w jakiś sposób teraz sprawdzić bez ruszania głowicy? Jeżeli nie mam teraz opcji sprawdzenia czy mogę poskładać wszystko i odpalić silnik bez ryzyka narobienia większych szkód? Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Jeśli o jeden ząb, to powinno być ok.
  • Poziom 39  
    Przekręć ręcznie i powoli wałem korbowym kilka obrotów. Jeśli się kręci bez oporów i metalicznych stuków to możesz uruchamiać.
  • Poziom 7  
    jak kręce nic nie blokuje i nie stuka
  • Poziom 7  
    Poskładałem wszystko i wydaje się być wporządku. Auto zapaliło ładnie tylko mam dziwne odczucie że jest minimalnie słabsze niż było, ale może mi się tylko wydawać. Nie ustawiałem kąta synchronizacji bo nie mam kabla ani programu i szczerze mówiąc się na tym nie znam. może dlatego być słabszy czy mógł sie zawór spotkać z tłokiem i ucieka kompresja? nie byłem na pomiarze kompresji. a nie wiem też w jakim stopniu silnik słabnie przy minimalnie ruszonym zaworze czy może nawet przy minimalnym uderzeniu mieć problemy z odpaleniem jak to wygląda w praktyce?
  • Poziom 11  
    witam, tak jak kolega wyżej napisał,pomiar ciśnienia sprężania wyjaśni temat,jeśli któryś z zaworów jest nie szczelny to istnieje realne ryzyko wypalenia gniazda zaworowego.pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Jesli by był krzywy zawór to by nie chodził na dany cylinder. Jeśli chodzi równo to kompresja ok(ogólnie rzecz biorąc)
  • Poziom 7  
    Auto chodzi równo i jest wszystko ok. Mam nauczkę na przyszłość (całe szczęście że tylko taką) żeby pewnych rzeczy nie lekceważyć bo później koszty rosną. Dziękuję za wypowiedzi. Temat zamykam.