Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana gniazda USB HTC Desire 620 - niedziałający dotyk

Avalanche315 09 Cze 2017 16:41 603 1
  • #1 09 Cze 2017 16:41
    Avalanche315
    Poziom 4  

Cześć, wymieniałam dzisiaj płytkę z portem ładującym w HTC Desire 620 (a przynajmniej próbowałam). Odpaliłam telefon, zeby sprawdzic czy gniazdo działa.. no i działało, tylko miałam problem z samym dotykiem. Wyświetlacz działał normalnie, tylko nie mogę tam nic sobie poklikać. Więc... dotarłam w google do czegoś takiego jak digitizer i podejrzewam, ze to z tym mogą być problemy.

Robiłam to według dwóch filmików:

http://www.waoweo.com/htc-desire-620-dual-sim/disassembly/videos

https://www.youtube.com/watch?v=44FD-GoVec0&list=PLf78ILmxrTmHv8NqNXeP_O9td9Q0_CASn&index=10

---

Oczywiście EDIT, bo po próbie "poprawienia" taśmy do digitializera teraz gniazdo też mi nie ładuje. Hm, być może nie widzę tego, bo bateria jest już mocno padnięta, ale tak czekam z 20 min i dalej nic, chyba jest coś źle.

Słuchajcie, jakie są takie najczęstsze błędy, co mogłam zrobić źle i co mogę poprawić? Popatrzcie na filmiki, dodam, ze z tym digitializerem jest cos nie tak, bo nie odeszła mi ładnie ta lewa część, tylko został kawałek papierka na tej czarnej kosteczce.. i nie wiem też, czy tę tasiemkę dobrze podłączyłam,.. jeszcze popróbuję.

Martwi mnie to, że teraz ładowanie też nie działa.. który element jest tak naprawdę na to odpowiedzialny? Dodam, ze po ponownym "otwarciu" ruszałam tylko te dwa elementy z lewej strony.

Kolejnym pytaniem są jeszcze te takie srebrne folie, które łączą ten srebrny kawałek jakiejś taśmy, które łączy się z płytą, to ma odprowadzać ciepło? Bo to tez tak niedbale przekleiłam z poprzedniej płytki, ale... pewnie to trzeba od nowa nakładać.

Dziękuję za rady i cierpliwość i przepraszam za banalne pytania.

0 1
  • #2 15 Cze 2017 11:32
    michald
    Poziom 29  

Styki na tasmie polaczeniowej i gniezdzie musza sie ze soba pokrywac.

0