Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocowanie łożyska w korbowodach

czakun 09 Cze 2017 16:43 726 8
  • #1 09 Cze 2017 16:43
    czakun
    Poziom 5  

Cześć i czołem,
    przymierzam się do budowy modelu silnika Stirlinga. Mam pewną wątpliwość: jak zamontować łożyska w korbowodzie? Jak wykonać połączenie korbowód-korbowód?
    Jak wykonane są połączenia ze zdjęć?
    Mocowanie łożyska w korbowodachMocowanie łożyska w korbowodach

Dziękuję za wszelką pomoc

• #2 09 Cze 2017 19:20
    TheKamil
    Poziom 14  

Zrobić otwór w korbowodzie o 0.01-0.03 ciaśniejszy od łożyska. Potem grzejesz korbowód opalarką albo kuchenką i w otwór wkładasz łożysko które musisz wcześniej schłodzić np. mrożąc.

• #3 10 Cze 2017 14:18
    czakun
    Poziom 5  

No dobrze, ale jak połączyć takie korbowody ze sobą?
    Wałkiem również na wcisk? W ten sposób nie uzyska się rozłączności połączenia i będzie to trudniejsze niż samo zamocowanie łożyska.
    Interesuje mnie jak to zostało zrobione na tych zdjęciach, śrubki sugerują, że da się rozłączyć korbowody, ale jak to wygląda od środka :?:

• #4 11 Cze 2017 14:52
    atom1477
    Poziom 43  

A skąd przypuszczenie że tam w ogóle są łożyska?

• #5 11 Cze 2017 17:29
    czakun
    Poziom 5  

Myślę, że to pewne. KLIK Tutaj również to widać, autor pisze nawet o łożyskach w korbowodach a ostateczny efekt jest jak na zdjęciu powyżej. Widać to również tu Mocowanie łożyska w korbowodach
    Taki mały offtop. Do czego służy element zaznaczony na czerwono? I dlaczego ma taki kształt?

• #6 11 Cze 2017 18:55
    atom1477
    Poziom 43  

Ale to jest już inny silnik. A Ty pytałeś o ten pierwszy.
    Po jego zdjęciu nic nie sugeruje że tam są łożyska.

To zaznaczone na czerwono to przeciwwaga dla wału. Zmniejsza wibracje powodowane przez siły odśrodkowe wykorbienia na wale.

• #8 11 Cze 2017 23:33
    czakun
    Poziom 5  

atom1477 napisał:
    Ale to jest już inny silnik. A Ty pytałeś o ten pierwszy.
    Po jego zdjęciu nic nie sugeruje że tam są łożyska.

No to pytam oficjalnie również o ten drugi... Z poprzedniego linku wynika, że są tam łożyska.
    @Sniezynka a co to są te łączniki :?: Czyli śruby są luźno pasowane z łożyskami (skoro da się je tam wkręcić), a do czego właściwie są wkręcane zatem (zwróćcie uwagę na obie strony dane połączenia, co widać na pierwszych 2 zdjęciach)? Wygląda to tak jakby z jednej strony była śruba a z drugiej łożyska "puste w środku".

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson