Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie roletami. Satel perfecta.

michualex 10 Cze 2017 00:55 834 3
  • #1 10 Cze 2017 00:55
    michualex
    Poziom 19  

Pany powiedzcie mi tylko czy dobrze myślę.

Generalnie system będzie w domku letniskowym więc inwestor nie chce nie wiadomo ile tam wsadzać, więc zaproponuje mu perfectę z intros.

Tylko pytanie do was jak zrealizować zamykanie i otrwieanie rolet podczas uzbrojenia?

Najprościej chyba wskaźnikiem czuwania :D ale tak nie ma być.
    Przyszedł mi taki pomysł do głowy.

Wejście nr 1 jako NO (bez akcji alarmowej) i podpięte do niego przez przewód wyjście nr 1 18.Wskaźnik czuwania
    Wejście nr 2 jako NO (bez akcji alarmowej) i podpięte do niego przez przewód wyjście nr 2 18.Wskaźnik czuwania z odwrotną polaryzacją.

Wyjście nr 3 (Zamknij roletę) 15.Sterowalne z wejścia nr 1 (czas działania ok 30sek)
    Wyjście nr 4 (Otwórz roletę) 15.Sterowalne z wejścia nr 2 (czas działania ok 30sek)

Analogicznie do kolejnych wyjść od rolet.
    Będzie działać czy robicie to inaczej?

0 3
  • #2 10 Cze 2017 09:29
    Daro1003
    Poziom 16  

Osobiście odradzam rozwiązanie z zamykaniem i otwieraniem rolet wraz z uzbrajaniem i rozbrajaniem. Natomiast polecam otwieranie i zamykanie z poziomu manipulatora jak najbardziej poprzez sterowanie wyjściami wtenczas użytkownik świadomie zamknie rolety i uzbroi alarm. Może zaistnieć sytuacja że użytkownik będzie chciał uzbroić system bez opuszczania rolet. Lub uzbroi system stwierdzi że coś zapomniał i wraca musi rozbroić zabrać zapomnianą rzecz i uzbroić i rolety jeżdżą niepotrzebnie.

0
  • #3 10 Cze 2017 09:44
    michualex
    Poziom 19  

Daro1003 napisał:
    Może zaistnieć sytuacja że użytkownik będzie chciał uzbroić system bez opuszczania rolet

raczej nie.
    Daro1003 napisał:
    Lub uzbroi system stwierdzi że coś zapomniał i wraca musi rozbroić zabrać zapomnianą rzecz i uzbroić i rolety jeżdżą niepotrzebnie.

to już jego problem. :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo