Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie macie doświadczenie z nagrywarkami i płytami BlueRay?

10 Cze 2017 07:35 402 11
  • #1 10 Cze 2017 07:35
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 10 Cze 2017 07:46
    SKM 1964
    Poziom 31  

Powiem Ci tak , że wszelkiego typu nośniki pamięci tak jak karty czy pendrive wyparły płyty DVD i BR . Nośniki takie są malutkie i prawie każde urządzenie to przeczyta włącznie z TV . Więc niepotrzebnym staje się duży sprzęt do odtwarzania zawartości oraz setki płyt czy dziesiątki w przypadku BR . :|

0
  • #3 10 Cze 2017 10:44
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 10 Cze 2017 11:48
    iron64
    Spec Overclocking

A za nawet mniejsze pieniądze dysk twardy przenośny o podobnej pojemności i mniejszy problem, bo jak pen działa bezpośrednio pod usb. Dlatego m.in. płyty mało popularne są.

0
  • #5 12 Cze 2017 06:56
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 12 Cze 2017 07:01
    enhanced
    Poziom 36  

mafia ;p

No to nie masz nad czym myśleć tylko ładować w nagrywarke BR i działać. Co będzie za pare lat - no będzie jak z cd/dvd przestaną być używane bo tak się dzieje z CD/DVD. Nie wspomne że laptopy coraz rzadziej mają już napęd. Sam miałem sporo płyt DVD które gdzieś leżą bo jakoś ich nie używam.

0
  • #7 12 Cze 2017 15:03
    iron64
    Spec Overclocking

Dyski mało pojemne a pchasz się w płyty?! Dziwne, te wszystkie twoje płyty to raptem 1 dysk 4TB i po sprawie. 138 płyt BR liczysz, no ok niech będzie nie policzę już nawet czasu na nagrywanie a sam koszt nagrywarki to w przybliżeniu właśnie dysk 4TB i po kłopocie. Ale oczywiście wybór twój. Dla mnie składowanie materiału na płytach jest lekko trącące myszką. Poza tym weż pod uwagę czas jaki poświęcisz na kopiowanie/nagrywanie.

0
  • #8 12 Cze 2017 15:53
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 12 Cze 2017 20:51
    iron64
    Spec Overclocking

Wiesz, ja osobiście nigdy nie ceniłem dysków wd, a nawet szczerze mówiąc zwykle je omijam szerokim łukiem. To moje zdanie tylko, ale są delikatne aż do granic nieprzyzwoitości.
    Ogólnie to wiesz, jeśli zakładasz z góry, że nowa rzecz w tym wypadku hdd padnie ci po miesiącu, to dlaczego zakładasz że nagrywarka będzie działać latami? No bądźmy konsekwentni.
    Poza tym serio, dysk wd? No bez jaj. Nigdy WD.

0
  • #10 13 Cze 2017 00:21
    szymon7x7x7
    Poziom 18  

Kolego szpoak według mnie masz bardzo dobre podejście do sprawy, również wolę płyty do magazynowania bezcennych danych których utrata byłaby nie małą stratą, nie finansową lecz znacznie bardziej dotkliwą i na lata pozostającą w pamięci... nie martw się tym że standard BlueRay kiedyś przeminie, wystarczy spojrzeć choćby na odtwarzacze magnetofonowe, dyskietki, płyty CD itd. można przyjąć że z tego już się nie korzysta, jednak wszystko co potrzebne do korzystania z tych standardów jest na wyciągnięcie ręki i do to tego za śmieszne pieniądze. Z BlueRay będzie tak samo, martwisz się że kiedyś nie będziesz miał w czym odtworzyć tych płyt ? Nie martw się, za parę lat nagrywarki/odtwarzacze jak i same płyty blueray będą sprzedawane za grosze, bo będą nowe standardy a to co stare ludzie będą sprzedawać za grosze lub wyrzucać na śmieci oczywiście nie dlatego że to jest gorsze tylko dla tego że jest coś nowego... chore..., za kilka lat kupisz sobie za grosze dwie zapasowe nagrywarki i 1000 płyt na zapas bo jakaś firma zrobi czyszczenie magazynów... Nie kupuj żadnych dysków na magazynowanie tak ważnych danych, sam mam kilka dysków i raz że kłopotliwym jest odszukanie konkretnych rzeczy z powodu natłoku danych na jednym nośniku to jeszcze dyski są znacznie bardziej problematyczne od płyt, natomiast płyty CD ze zdjęciami lub ze starą muzyką techno(wiele nie do odnalezienia w internecie) które posiadam wystarczy włożyć do odtwarzacza CD/DVD i wszystko jest, płyty podpisane, bardziej porysowane wystarczy wypolerować...
    Podobnie jest z wywoływaniem zdjęć... mało kto już to robi... jednak gdy pojedziesz do ciotki na wsi i w 10 minut znajdzie i pokaże Ci zdjęcia sprzed 15 lat jak to byłeś u niej na wakacjach z rodziną to zrozumiesz że przebija to dyski inne sposoby magazynowania danych(w tym konkretnym przykładzie zdjęć) a wyświetlacz 4K i aparaty o "miliardach" megapikseli w porównaniu do zdjęcia wywołanego 15 lat temu nie mają nawet polotu... Pozdrawiam

PS Podobnie jest ze wzmacniaczami lampowymi które są starą konstrukcją jednak ja wole muzykę puszczoną przez lampy na głośniki stereo niż super czysty dźwięk przez złącza optyczne i procesory w systemie 7.1 ... Są rzeczy które nigdy nie przeminą i żadna technologia ich nie wyprze ponieważ klimat jaki stwarzają i ewentualne wspomnienia z takim sprzętem związane sprawiają że najnowsze i najdroższe rozwiązania stają się zwyczajnie przereklamowane...

0
  • #11 13 Cze 2017 01:16
    xury
    Poziom 38  

szpoak napisał:
    BlueRay
    szymon7x7x7 napisał:
    BlueRay

A co to takiego? Nigdy o tym nie słyszałem. :)
    A co do obawy o pad dysku to polecam przestudiowanie hasła "matryca RAID". :)

0
  • #12 13 Cze 2017 01:33
    szymon7x7x7
    Poziom 18  

xury napisał:
    szpoak napisał:
    BlueRay
    szymon7x7x7 napisał:
    BlueRay

A co to takiego? Nigdy o tym nie słyszałem. :)
    A co do obawy o pad dysku to polecam przestudiowanie hasła "matryca RAID". :)

Nie ma to jak czepiać się nic nieznaczącego przekręcenia nazwy... i tak każdy wie o co chodzi ale wiadomo społeczeństwo trzeba uświadamiać w jakim to błędzie żyje :) (a może blueray bo kojarzy się z niebieskim laserem wykorzystanym w technologii blu-ray... nie wiem, swoją drogą to chyba nazwa tej technologii wywodzi się od blue ray - niebieski promień)
    Jako zaletę płyt BLU-RAY można także uznać to że wygodniej jest odnajdywać na nich konkretne (w przypadku autora) spotkania rodzinne poprzez podpisywanie płyt datami, miejscami itp. zapewne jedna czy też dwie wystarczą na zapis całego wydarzenia i później tworzy się fajne archiwum rodzinne z łatwym dostępem do konkretnych spotkań z fizyczną separacją od innych wydarzeń... :D

0