Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane 1 nie działa dmuchawa na żadnym biegu

skrzypaa 10 Jun 2017 15:17 9003 3
 • #1
  skrzypaa
  Level 10  
  Witam. Megane 1 96r 1.6 z AC 6 biegów nawiewu.
  Bezpieczniki okej na ucb i pod maska, ucbika wyciągnąłem wszystkie wtyczki w nim jak i instalacje jak nowe o dziwo, na panelu z pokrętłem nawiewu sa dwa plusy na żółtych przewodach ze skrzynki bezpiecznikowej i na jeszcze jednym, masa wychodzi z panelu tylko na 6 biegu na jednym pinie. na ucb przekaźnik się nie odzywa przy przełączaniu 0-6 na zadnym biegu nie cyka . na podszybiu brązowy przekaźnik nie ma zasilania a na rezystorze jest jeden plus.
  Pytanie czy jak na 6 biegu z panelu wychodzi masa to na ucb powinienem usłyszeć przekaźnik bo nie mogę nigdzie tego znaleźć ..
 • #2
  madamsz1
  Level 39  
  W tych megankach, na podszybiu jest taki moduł z dwoma tranzystorami do regulacji prędkości obrotowej wentylatora i często padają z tego co pamiętam (robiłem coś takiego ze 2 lata temu :) - i wypalają się styki). Czy taki jest u ciebie?

  Mariusz
 • #3
  skrzypaa
  Level 10  
  ten moduł to rezystor/opornica dmuchawy . jak by była walnieta to na przekazniku miał bym plusa i chodziło by na 6 biegu.
  dla potomnych doszedłem do sedna problemu. po lewej od akumlatora są bezpieczniki i biała kostka która najpier wyglądała okej ale po głębszej inspekcji wyszło co jest :) dmuchawa śmiga na wszystkich biegach
 • #4
  madamsz1
  Level 39  
  Nie wgłębiałem się w ten układ za mocno, ale tak przy uszkodzeniu tego modułu(opornicy) wentylator chodzi na najwyższym biegu.
  Ale ogólnie w tych modelach często wypalają się styki.