Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visteon 281077 / R013 - X07 - Radio R&GO z Renault Twingo III w innym aucie

rysiuncio 10 Cze 2017 16:57 3546 2
  • #1 10 Cze 2017 16:57
    rysiuncio
    Poziom 2  

Cześć

Mam radio z Renault Twingo III. Radio jest R&GO.
    Chcę go podłączyć do innego auta, ale jest ono prawdopodobnie parowane z konkretnym autem i komunikuje się z nim po CAN.
    Czy ktoś z was miał do czynienia? Czy da się to obejść?

Radio produkcji Visteon
    Supplier code: 281077
    Renault Part code: 28115 6611R
    Part Name: R013 - X07

W środku widzę procesor STA2165XM2 BC AA022 VQ TWN AA 435 ARM,
    obok kość pamięci NANYA 1429, więc jest to wg mnie jakiś sprytniejszy system.

Proszę o porady, czy da się to ruszyć, żeby zagadało z innym autem. Za ewentualny schemat złącz też byłbym wdzięczny. Są dwa gniazda, to 20 pin mam przejściówkę, tam jest audio i zasilanie. Przydała by się rozpiska tego 32 PIN
    A może udało by się to wpiąć w sieć mojej Laguny II i podłączyć pod to CLIPem (przypuszczam, że inna prędkosć na CAN, ale zapytać nie zaszkodzi)?

0 2
  • #2 20 Cze 2017 02:09
    pns16
    Poziom 1  

Cześć posiadam schemat oraz podobne radio tylko 1din z Mastersa. Po podaniu mu zasilania było ok, menu działało natomiast po podłączeniu +12V w styk stacyjki (7 pin prawa kostka) radio się zablokowało i widnieje komunik: "System zablokowano skontaktuj się z dostawcą". Czyli to co teraz jest u Ciebie.
    Wnioskuje że się zablokowało bo nie ma komunikacji z samochodem przez CANa.

w załączniku masz zdjęcia wtyczek na podstawie których jest ten prosty schemat

Z tego co czytałem na forum Dacii da się połączyć to radio bezpośrednio CANem zaznaczając opcje multimedia czy jakoś tak. W pdf masz te piny, dodatkowo jak rozkręcisz radio to jeden ze scalaków jest odpowiedzialny za CANa, nie pamiętam który (chyba niedaleko tej wtyczki 32pin) ale jak będziesz szukał w Google po oznaczeniach to znajdziesz.

Jak rozwiążesz problem to napisz tutaj, bo też chciałbym uruchomić to radio.

1
  • #3 21 Cze 2017 20:42
    rysiuncio
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za schemat.

Wygląda na to, że we wtyczce 32 interesują mnie piny (liczone odwrotnie) 17 i 18.
    Pin 17 do pinu 14 we wtyczce OBD, czyli CAN Low
    Pin 18 do pinu 6 we wtyczce OBD, czyli CAN High

Ten scalak o którym mówisz już zlokalizowałem, jest to pozycja IC301 w pobliżu gniazda 32pin. Jest to NXP TJA1042 (http://www.nxp.com/documents/data_sheet/TJA1042.pdf). Sprawdziłem po nóżkach scalaka przejście do gniazda 32 pin i CAN L i CAN H się zgadza. Nóżki są liczone od białej kropki dookoła, na nóżce 6 jest CAN L, na nóżce 7 jest CAN H.
    W data sheet jest coś o stanby mode, zastanawia mnie, czy nie pozwoliło by to na jego oszukanie.

Teraz najważniejsze moje pytanie, czy włączenie tego do sieci OBD mojej laguny II nie spali mi nic w CAN? Bo nie chciał bym unieruchomić sobie autka. Myślę też na tym, co było by potrzebne do zasymulowania tego CAN'a na stole, czy sam UCH by dał radę?

Do czego próbujesz podłączyć to radio?

0
  Szukaj w 5mln produktów