Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson duo - Ladowanie 2V z włączonymi światłami, bez 12V a instalacja 6V

nelro 11 Jun 2017 09:08 1371 3
Suntrack
 • #1
  nelro
  Level 11  
  Cześć.
  Mam pytanie, co mogło się popsuć albo mogło zostać źle podłączone ze gdy włączę światła moim Simsonie duo to napięcie ładowania spada do 2V a gdy światła są wyłączone to miernik pokazuje nawet do 12V?
  Wymieniłem stacyjkę i prostownik z selenowego na diodowy. Z tym prostownikiem kombinowałem trochę jak to podłączyć bo bez tego nie działały kierunki ani światła ani wycieraczka. Czy możne to być wynik jakiegoś zwarcia gdzieś? I gdzie go ewentualnie szukać?
  Bez akumulatora światła nie działają, podłączę akumulator to on pada, włączę miernik w układ zamiast akumulatora mierząc napięcie to światła zaczynają działać...
 • Suntrack
 • #2
  michalek1988
  Level 25  
  Oczyść klemy, sprawdzałeś czy akumulator się nie zużył?
 • Suntrack
 • #3
  Krzys55
  Level 27  
  Sprawdź według schematu. Nie wiem czy to właściwy ale możesz spróbować. Simson duo - Ladowanie 2V z włączonymi światłami, bez 12V a instalacja 6V Simson duo - Ladowanie 2V z włączonymi światłami, bez 12V a instalacja 6V
 • #4
  BANANvanDYK
  Level 41  
  Coś masz źle podłączone.
  Światło przednie jest zasilane z alternatora.
  Światła pozycyjne są zasilane z akumulatora. Ładowanie jest z cewki bezmasowej, przez mostek selenowy i pozbawione żadnego regulatora. Niestety to ma jedną wadę, ponieważ wydajność cewki ładowania jest zbyt mała aby pociągnąć wszystkie żarówki pozycyjne (4x 5W) plus jeszcze dodatkowe odbiorniki. Trzeba pamiętać że w tamtych czasach nie było obowiązku jazdy z włączonymi światłami.