Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson duo - Ladowanie 2V z włączonymi światłami, bez 12V a instalacja 6V

nelro 11 Jun 2017 09:08 1302 3
 • #1
  nelro
  Level 10  
  Cześć.
  Mam pytanie, co mogło się popsuć albo mogło zostać źle podłączone ze gdy włączę światła moim Simsonie duo to napięcie ładowania spada do 2V a gdy światła są wyłączone to miernik pokazuje nawet do 12V?
  Wymieniłem stacyjkę i prostownik z selenowego na diodowy. Z tym prostownikiem kombinowałem trochę jak to podłączyć bo bez tego nie działały kierunki ani światła ani wycieraczka. Czy możne to być wynik jakiegoś zwarcia gdzieś? I gdzie go ewentualnie szukać?
  Bez akumulatora światła nie działają, podłączę akumulator to on pada, włączę miernik w układ zamiast akumulatora mierząc napięcie to światła zaczynają działać...
 • #2
  michalek1988
  Level 22  
  Oczyść klemy, sprawdzałeś czy akumulator się nie zużył?
 • #3
  Krzys55
  Level 25  
  Sprawdź według schematu. Nie wiem czy to właściwy ale możesz spróbować. Simson duo - Ladowanie 2V z włączonymi światłami, bez 12V a instalacja 6V Simson duo - Ladowanie 2V z włączonymi światłami, bez 12V a instalacja 6V
 • #4
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Coś masz źle podłączone.
  Światło przednie jest zasilane z alternatora.
  Światła pozycyjne są zasilane z akumulatora. Ładowanie jest z cewki bezmasowej, przez mostek selenowy i pozbawione żadnego regulatora. Niestety to ma jedną wadę, ponieważ wydajność cewki ładowania jest zbyt mała aby pociągnąć wszystkie żarówki pozycyjne (4x 5W) plus jeszcze dodatkowe odbiorniki. Trzeba pamiętać że w tamtych czasach nie było obowiązku jazdy z włączonymi światłami.