Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPV50E0EU/08 - wyłącza się w różnych fazach cyklu.

Cyrculator 11 Cze 2017 09:58 1593 3
 • #1 11 Cze 2017 09:58
  Cyrculator
  Poziom 11  

  Witam!
  Zmywarka jak w temacie, wyłącza się w różnych fazach cyklu wydając dwa krótkie sygnały "pip pip". Zmywarka ta nie ma wyświetlacza i nie sygnalizuje żadnego błędu miganiem diod, ponieważ wyłącza zasilanie modułu sterującego przekaźnikiem bistabilnym. Objaw występuje nieregularnie, najczęściej rano jak chcę włączyć. Po wyłączeniu się i ponownym włączeniu kontynuuje program kawałek dalej i znowu wyłącza się. Tak trzy cztery razy, a potem pracuje cały dzień ok...

  Posprawdzałem wszystkie podzespoły, tzn, grzałkę na przejście i upływ do masy. Silnik pompy myjącej (ma trochę luzy, ale nie na tyle żeby powodować takie efekty), wymieniłem pompę spustową, czujnik OWI, sterowanie myciem strefowym i przedzwoniłem kable. Wymontowałem moduł sterujący, sprawdziłem przekaźnik bistabilny i poprawiłem luty w jego obrębie. Poza tym nic tak nie widać, a trudno wywnioskować więcej co może być żeby to mierzyć i wymieniać.
  Jeśli ktoś może mi coś podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny.

  0 3
 • #2 16 Cze 2017 19:16
  widaw
  Poziom 17  

  Wymieniłbym wszystkie elektrolity i kość stabilizatora napięcia.

  0
 • #3 19 Cze 2017 19:32
  Cyrculator
  Poziom 11  

  Witam! Nie odpisywałem ponieważ znalazłem na module jeden kondensator przeciwzakłóceniowy o obniżonej o 50 % pojemności i testowałem zmywarkę po jego wymianie. Trzy dni było ok a dzisiaj znowu to samo. Elektrolity w zasilaczu ( przetwornicy) są trzy i wszystkie sprawdziłem na pojemność wylutowując je. Prawdopodobieństwo że przyczyną jest scalak przetwornicy jest niewielkie ale wymienię go . Najgorsze że po wymianie znowu trzeba testować zmywarkę 3 dni conajmniej.

  Dzięki za sugestię.

  0
 • #4 24 Cze 2017 16:56
  Cyrculator
  Poziom 11  

  Witam ponownie! Zmywarkę wreszcie naprawiłem. Przyczyna była prozaiczna i typowa dla zmywarek, ale nie dla Boscha. Okazało się że dwa kable w wiązce przy drzwiach miały niewielką upływność do PE. Nie były złamane tylko izolacja lekko przebijała jak dostawało się tam czasem troszeczkę wody z rynienki.
  Temat zamykam.

  0