Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Nivona 572 - nie zaparza kawy

Guliwer50 11 Cze 2017 10:02 837 3
  • #1 11 Cze 2017 10:02
    Guliwer50
    Poziom 2  

Witam,
    Ekspres nie zaparza kawy, po naciśnięciu filiżanki ekspres zaczyna mielić kawę i po chwili nie napełnia się filiżanka tylko zaczynają zapalać się kolejno jedno za drugim ziarenka kawy i na tym etap się kończy. Ekspres jest wyczyszczony oraz odkamieniony. Używany ok. 1 roku Po wyciągnięciu szuflady zmielona kawa jest w pojemniku - wygląda na to jakby nie pobierał wody. Czy tą awarię mogę naprawić we własnym zakresie?
    pzdr

0 3
  • Pomocny post
    #2 11 Cze 2017 12:29
    nioop

Specjalista AGD

Naturalnie ze może Pan to naprawić we własnym zakresie o ile posiada pan podstawowe umiejętności obsługi multimetru.

Wówczas należało by sprawdzić w pierwszej kolejności mikrowlaczniki przy napędzie bloku zaparzania..

Bo rozumiem ze blok zaparzania prawidłowo prasuje kawę po czym ja wyrzuca bez próby uruchomienia pompy wody?

0
  • #3 11 Cze 2017 14:18
    Guliwer50
    Poziom 2  

Dziękuję za szybka odpowiedź,
    Tak jak Pan napisał kawa jest prawidłowo zmielona i prasowana po czy sucha wyrzucona do pojemnika
    Niestety nie posiadam umiejętności z obsługi multimetru, pewnie pozostanie serwis.
    pzdr

0
  • #4 12 Cze 2017 23:01
    nioop

Specjalista AGD

Przykro mi ale bez podstawowej obsługi multimetru i choć malej domowej praktyki nie będę w stanie pomóc..

0