Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CD30 MP3 - Podmiana CD30 Mp3 Grundig na CD 30 mp3 Blaupunkt

bartek21: ) 11 Jun 2017 10:48 3690 6
    bartek21: )
    Level 13  
    Witam serdecznie, chciałbym się dopytać czy jest możliwość podmiany radia z fabrycznego w corsie D Grundig cd30mp3 na radio np. z astry H cd 30 mp3 Blaupunkt

Wiem że corsy D wychodziły tylko z tym radiem od Grundiga, ale one grają fatalnie, po prostu tragicznie!
    w poprzednim aucie opla też miałem fabryczne radio i głośniki i grało to o niebo lepiej! radio cdr2005
    Poczytałem trochę i dowiedziałem się że właśnie radia blaupunkta grają zdecydowanie lepiej niż delphi-Grundig

Dlatego mam do was takie pytanie czy dało by się przeżucić radio z astry h do corsy D?

Wiem że muszą być sparowane radia z wyświetlaczem i autem, ale znalazłem taki temat:
    Przedostatni wątek

http://forum.opel24.com/topic/71108-zmiana-cd30-na-cd30mp3-troche-inaczej/page-2

i chciałbym właśnie przelutować eeproma, gość z innego forum opisywał że to działa, nawet zapytałem czy będzie to działać z radia grundig do radia blaupunkt ale niestety nie ma odzewu.

No i musiał bym mieć pewność że wszystkie funkcje na wyświetlaczu jak i funkcje z kierownicy będą działać!

Czekam na wasze sugestię, mam chęć kupić za około 150zł jakieś ładne radio i spróbować ale nie chciał bym się wkopać w minę.

Pozdrawiam
    adam white
    Level 26  
    Grundig i blaupunkt to dwa zupełnie inne radia - inne pamięci i przede wszystkim inna struktura danych. Dodatkowo same Grundigi występują w różnych wersjach - zapis logowana może być (jest) w innych adresach.
    Level 13  
    Czyli nie ma takiej możliwości i żadnej innej by zmienić radio w tej corsie D ?

Jeszcze drugie pytanie czy jak bym wywalił to fabryczne radio i zastąpił je innym takim kupionym w sklepie to czy nie będzie żadnych błędów w aucie?

Bo gdzieś wyczytałem że jest tu szyna can i radio jest częścią samochodu, z tąd moje pytanie czy jak założe inne to nie będzie błędów w komputerze auta?

Serdecznie dziękuje Ci za pomoc, bo zapewne niepotrzebnie kupił bym to radio.

Pozdrawiam
    adam white
    Level 26  
    Zawsze można kupić inne CD30 (30MP3). Warunek - radio musi zostać wylogowane a następnie zalogowane do danego samochodu. Należy zwrócić uwagę na klawisz BC (dostęp do Board Computera) - jeśli radio miało ten klawisz i działał, to następca też powinien go mieć.

Montaż innego radia - nie powinno być problemu z błędami - jeśli będą, to można je zignorować. Ważniejsze jest to, że jest tylko plus cały czas, więc dobrze kupić radio, które może mieć BATT i ACC podpięte razem (nie pobiera dużego prądu - mniej niż 10mA - w takiej konfiguracji), dodatkowo będzie potrzebny separator antenowy. Nie wiem, czy w tej Corsie jest głośnik centralny - jeśli był, to radio fabryczne go obsługiwało, inne nie będzie.
    adam white
    Level 26  
    BC to dostęp do odczytu informacji z komputera pokładowego. Przy zamianie w tę stronę raczej nie powinno być problemów.
    A tak na marginesie - dla mnie wszystkie Cd30 na głośnikach w Corsie czy Astrze grają podobnie (choć znam ludzi którzy woleli Grundiga od Blaupunkta) i wymiana ma sens wtedy, gdy ktoś chce mieć Mp3 lub Aux. Ewentualnie CD 40 z USB
    Level 13  
    Ok dzięki piękne za odpowiedzi temat zamykam.
    Pozdrawiam.