Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zipp Quantum 50 4t - Silnik nagle stracil moc i zaczął dymic

11 Cze 2017 15:39 1227 3
  • Poziom 9  
    Witam :)
    Tak jak w temacie chodzi o silnik skutera Zipp Quantum 50 4t
    Zacznę od początku jak to się stało.
    Więc pojechałem się przejechać i tak jak zawsze na po odpaleniu czekam chwile żeby silnik się chodź trochę nagrzał. Jadę z góry wiadomo że nie jakąś zawrotną prędkością jakieś 65/70 km połowa gazu. W pewnym momencie poczułem coś takiego jakby nie było iskry ( tak jak w trakcie jazdy wyłączyć zapłon kluczykiem) pościłem gaz i dodałem go na nowo przez jakąś sekundę było dobrze i z powrotem to samo wiec znowu puściłem gaz i dodałęm na chwile było dobrze i zaczął zwalniać do momentu zatrzymania się. Gdy już się zatrzymał czułem że mi przygasa więc podtrzymywałem go na gazie, aż w pewnym momencie zgasł. Pierwsze co zrobiłem to zajrzałem czy kapturek od świecy się nie poluzował okazało się że nie spróbowałem go odpalić no i odpalił podtrzymywałem go na gazie żeby nie zgasł a gdy pościłem manetkę to zgasł. Odpalając go widziałem że przy dodawaniu gazu z rury wydechowej leci co prawda mało widoczny dym, ale jak z silnika diesla. Gdy już zapchałem go do domu spróbowałem go jeszcze parę razy odpalić, odpalił i już nie gasł. Tym razem przy dodawaniu gazu barwa dymu była inna , siwa. Pomyślałem że olej dostaje się do komory spalania i dlatego silnik dymi wiec odkręciłem tłumik żeby zobaczyć czy będzie pluć olejem i ani jedna kropelka nie wydostała się z cylindra. Zajrzałem też do zaworów dolotowy nie miał prawie w ogóle luzu więc go ustawiłem na oko poprzednie dwa razy tez tak ustawiałem i mechanik tez tak ustawiał i było ok. Zawór wylotowy miał tam jakiś mały luz, ale o wiele za mały wiec tez go ustawiłem. Nic to nie dało skuter nadal dymił. Przyjrzałem się też gaźnikowi i w rurce która dochodzi powietrze do tłumika było paliwo (ścianki były nim zwilżone) .Odkręciłem rurkę od gaźnika i przystawiłem palce na odpalonym silniku, gdy dodałem trochę gazu silnik wszedł na male obroty a później dałem mu max gaz to na palcach poczułem jakby powietrze wylatywało z gaźnika a silnik zaczęło dusić zaczął przygasać, aż w końcu zgasł.
    P.S świeca jest cała czarna chyba w sadzy
    silnik ma mały przebieg 6800km
    Czy to może być pęknięty pierścionek bo innego powodu chyba nie ma ?Zipp Quantum 50 4t - Silnik nagle stracil moc i zaczął dymicDSC_00..JPG Download (741.05 kB)
  • Poziom 19  
    Tłok z pierścieniami do wymiany , albo cały zestaw załóż z 80 , na allegro sa po 150zł
  • Poziom 9  
    Czyli moje przypuszczenia sie sprawdziły dzieki za pomoc :D
  • Poziom 6  
    Pewnie przegrzałeś i zlapalo pierscienie