Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciekawe środowisko EasyEDA.

12 Jun 2017 13:06 3183 5
 • Level 11  
  Cześć!
  W nie od dzisiaj wiadomo, że obecnie trudno byłoby wyprodukować urządzenie elektroniczne bez pomocy komputera.
  Począwszy od tych prostych - projektowanych przez hobbystów w programach typu Fritzing lub darmowych wersjach EAGLE, skończywszy na profesjonalistach, którzy pracują pod kosztownymi środowiskami EAGLE Proffesional lub Altium Designer.
  Wiele osób na pewno słyszało o środowisku EasyEDA, które pojawiło się stosunkowo niedawno i oferuje - jak na darmowe środowisko - bardzo wiele. I nie chodzi tutaj o same możliwości edytora. Znaczną zaletą EasyEDA jest możliwość zakupu podzespołów z poziomu edytora, a po zaprojektowaniu płytki - wysłanie jej do fabryki. Program od razu generuje pliki gerber i umieszcza je jako załącznik do zlecenia produkcji.
  Przedstawiam krótki film prezentujący to środowisko. Zachęcam do podzielenia się waszymi doświadczeniami z EasyEDA :)
  https://easyeda.com/pl

  Link
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Level 37  
  PolskiElektronikPL wrote:
  które pojawiło się stosunkowo niedawno i oferuje


  Nie rozumiem sensu tej notaki.
  Przecież EasyEDA tu na Elektrodzie "od wieków" jest podpięte jako edytor schematów do zamieszczania ich w postach (klawisz "Rysuj schemat").

  Niestety czasem różnie szwankował (niedawno sypało się wejście w biblioteki, ale to już działa, nawet lepiej) ale na ten moment nie da się go normalnie używać bo zginął klawisz "Insert to Elektroda" i właściwie to trzeba się logować tylko po to by schemat zamienić na plik graficzny albo przez PrintScreen. Co raczej zniechęca potencjalnych zainteresowanych do tego rodzaju softu (online), bo nie gwarantuje ciągłości i niezawodności działania.

  Jeśli to miała by być jakaś promocja tego softu to bardziej przydała by się w formie zgłoszenia problemu w dziale o działaniu Elektrody.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Level 2  
  dobry program. Jak dla mnie https://easyeda.com/ to najwygodniejsze najbardziej intuicyjne narzedzie ktore wykorzystuje do plytek.
  A we wszystkim najlepsza jest biblioteka w ktorej znajde olbrzymia wiekszosc elementow ktorych potrzebuje.
 • Car dashboards specialist
  PolskiElektronikPL wrote:
  które pojawiło się stosunkowo niedawno


  Oj dawno, dawno.
  I w tym problem, błędy reportowane na forum EasyEDA 2-3 lata temu dalej nie są naprawione.

  rb401 wrote:
  Jeśli to miała by być jakaś promocja tego softu


  ...chyba raczej kanału kolegi.

  Zaczynałem od EasyEDA ale szybko przesiadłem się na Eagle. Do EasyEDA wróciłem na chwilę kiedy musiałem zrobić prostą płytkę 150x100mm czego w darmowej wersji Eagle nie zrobię.
 • Level 12  
  Miałem dużą przerwę w elektronice i teraz małą płytkę do Arduino do wykonania. Próbowałem sporo ale EASYEDA to łatwy, intuicyjny, szybki i bezpłatny edytor zarówno schematów jak i płytek PCB. Nie lubię bo chyba nie potrzebuję automatycznych układaczy i routerów i nawet nie próbowałem. Pięknie się w tym programie układa ścieżki ręcznie. Usuniecie ścieżki skutkuje przywróceniem linii łączących i łatwo modyfikuje się lista połączeń po modyfikacji schematy, Bardzo fajny program. Podobno mój syn projektuje profesjonalnie płytki drukowane gdzieś w Niemczech i może by coś zaradził ale nie kontaktuje się zupełnie ze starym :(.
  To tylko moja wina i nieuwaga ale bardzo często zaczynam projekt od górnej warstwy bo jest pierwsza i ciągnę uparcie ścieżki od strony elementów a potem kłopot i muszę przerabiać lub używać lustra. Orientacja to moja pieta achillesowa. Dotyczy to również projektowania obudowy do tej płytki dla drukarki 3d. Zawsze gdzieś pomyle strony, otwory, uchwyty... To tak jak w tym skeczu: "lewa noga to jest ta w której palec jest z prawej strony."..
  pozdrawiam
  AK
  dopisane 2020-02-07: Chyba rozwikłałem do zrobienia szablonu, wydruki szablonów do metody przenoszenia tonera z drukarki laserowej trzeba wydrukować z użyciem lustra.
 • Level 10  
  A jak można w tym programie wydrukować na jednej stronie warstwę TOP w mirrorze i BOTTOM - obok siebie coby potem przenieść to w miarę zgodnie na obie strony laminatu ?

  Chodzi o projekt gdzie mam ścieżki na 10 milsów i chciałbym zgrać obie strony do w miarę dokładnych wierceń.
pcbway logo