Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda GX160 - Paliwo w filtrze powietrza

13 Jun 2017 11:28 2337 2
  • Level 7  
    Witam,
    Posiadam kosiarke z silnikiem Honda GX160.
    Przy pompowaniu ręcznym paliwa trafia ono bezpośrednio do filtra powietrza.
    Otworzyłem filtr wyjąłem gąbkę i gdy wcisnę kulkę od pompowania to od razu razu leci paliwo cienką rureczką ( nie wiem jak się fachowo ona nazywa) do gaźnika i zlewa się do filtra powietrza.
    Zdjąłem obudowę od pływaka który wyjąłem, w pływaku jest iglica na której nie ma ani żadnej gumki ani sprężynki ani gumowego czubka sama iglica jest wsunięta w pływak czy tak to powinno wyglądać?
    Czego może być przyczyna że paliwo trafia do filtra?
    Czy na gaźniku jest jakiś numer symbol oznaczenie?
    Nie mogę w internecie znaleźć takiego samego gaźnika kompletnego nawet filtra powietrza.
    Proszę o pomoc

Ku mojemu zdziwieniu i szukaniu gaźnika i filtra naddziałem się na taki sam filtr i gaźnik w modelu Briggs & Stratton quantum xtl 55 a u mnie kosiarka obklejona wraz z górną obudową Honda GX160 ;(
  • Level 1  
  • Level 11  
    Witam, zauważyłem jakąś rozbieżność. Silnik Honda GX160 to silnik z wałem poziomym i nie jest stosowany w kosiarkach. Nie posiada też pompki paliwowej. Sprawdź może dokładnie oznaczenie na bloku silnika (nie na naklejkach) lub wrzuć jakieś zdjęcia to rozszyfrujemy zagadkę :)
    Pozdrawiam

Moderated By CameR:

... po dwóch latach !

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.