Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda GX160 - Paliwo w filtrze powietrza

13 Cze 2017 11:28 1731 2
  • Poziom 7  
    Witam,
    Posiadam kosiarke z silnikiem Honda GX160.
    Przy pompowaniu ręcznym paliwa trafia ono bezpośrednio do filtra powietrza.
    Otworzyłem filtr wyjąłem gąbkę i gdy wcisnę kulkę od pompowania to od razu razu leci paliwo cienką rureczką ( nie wiem jak się fachowo ona nazywa) do gaźnika i zlewa się do filtra powietrza.
    Zdjąłem obudowę od pływaka który wyjąłem, w pływaku jest iglica na której nie ma ani żadnej gumki ani sprężynki ani gumowego czubka sama iglica jest wsunięta w pływak czy tak to powinno wyglądać?
    Czego może być przyczyna że paliwo trafia do filtra?
    Czy na gaźniku jest jakiś numer symbol oznaczenie?
    Nie mogę w internecie znaleźć takiego samego gaźnika kompletnego nawet filtra powietrza.
    Proszę o pomoc

Ku mojemu zdziwieniu i szukaniu gaźnika i filtra naddziałem się na taki sam filtr i gaźnik w modelu Briggs & Stratton quantum xtl 55 a u mnie kosiarka obklejona wraz z górną obudową Honda GX160 ;(
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Witam, zauważyłem jakąś rozbieżność. Silnik Honda GX160 to silnik z wałem poziomym i nie jest stosowany w kosiarkach. Nie posiada też pompki paliwowej. Sprawdź może dokładnie oznaczenie na bloku silnika (nie na naklejkach) lub wrzuć jakieś zdjęcia to rozszyfrujemy zagadkę :)
    Pozdrawiam

Moderowany przez CameR:

... po dwóch latach !

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.