Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda GX160 - Paliwo w filtrze powietrza

13 Cze 2017 11:28 1731 2
 • Poziom 7  
  Witam,
  Posiadam kosiarke z silnikiem Honda GX160.
  Przy pompowaniu ręcznym paliwa trafia ono bezpośrednio do filtra powietrza.
  Otworzyłem filtr wyjąłem gąbkę i gdy wcisnę kulkę od pompowania to od razu razu leci paliwo cienką rureczką ( nie wiem jak się fachowo ona nazywa) do gaźnika i zlewa się do filtra powietrza.
  Zdjąłem obudowę od pływaka który wyjąłem, w pływaku jest iglica na której nie ma ani żadnej gumki ani sprężynki ani gumowego czubka sama iglica jest wsunięta w pływak czy tak to powinno wyglądać?
  Czego może być przyczyna że paliwo trafia do filtra?
  Czy na gaźniku jest jakiś numer symbol oznaczenie?
  Nie mogę w internecie znaleźć takiego samego gaźnika kompletnego nawet filtra powietrza.
  Proszę o pomoc

  Ku mojemu zdziwieniu i szukaniu gaźnika i filtra naddziałem się na taki sam filtr i gaźnik w modelu Briggs & Stratton quantum xtl 55 a u mnie kosiarka obklejona wraz z górną obudową Honda GX160 ;(
 • Poziom 1  
 • Poziom 11  
  Witam, zauważyłem jakąś rozbieżność. Silnik Honda GX160 to silnik z wałem poziomym i nie jest stosowany w kosiarkach. Nie posiada też pompki paliwowej. Sprawdź może dokładnie oznaczenie na bloku silnika (nie na naklejkach) lub wrzuć jakieś zdjęcia to rozszyfrujemy zagadkę :)
  Pozdrawiam

  Moderowany przez CameR:

  ... po dwóch latach !

  Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.