Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik poziomu oleju oraz klima FORD MONDEO 1.8TD

29 Lip 2005 21:59 3111 2
  • Poziom 15  
    Witam.
    Jestem posiadaczem Forda Mondeo 1.8TD rok 94. NIestety był rozbity i chyba uszkodzony jest czujnik lub przewód od czujnika poziomu oleju, a ze względu na spoey przebieg autka i jego niemałym apetycie na olej warto byłoby żeby kontrolka się zapalała. WIęc chciałbym zapytać w którym miejscu znajduje się ten czujnik.
    A teraz inne pytanko. Auto to posiada klimatyzację ale jeden z zaworów jest chyba uszkodzony tzn. w środku powinna być gumka blokująca uchodzenie czynnika chłodzącego. A tutaj niestety widać jakiś metal i postrzępioną gumkę, w drugim zaworze jest ok. W tym uszkodzonym można powietrze wdmuchać nawet ustami :( więc chyba coś nie tak. Jest na to jakaś rada czy trzeba wymienić cały przewód?
    Pozdrawiam.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 34  
    Nie wydaje mi się aby w tym silniku był czujnik poziomu oleju(może chodzi ci o czujnik ciśnienia oleju).Czójnik ten znajduje się na głowicy obok filtra paliwa, zwarcie do masy przewodu powinno spowodować zaświecenie kontrolki(uszkodzony czujnik) brak reakcji to bezpiecznik, ciągłość przewodu, kontrolka.
    Co do klimy to najlepiej przejedż do zakładu zajmującego się obsługą układów, za sprawdzenie szczelności zapłacisz grosze i facet powie ci co jest grane. Na marginesie dziwi mnie trochę opis zaworków, najczęściej ich konstrukcja zbliżona jest do tych stosowanych w kołach samochodowych.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 15  
    Owszem zaworki tak wyglądają ale w nowszej generacji mondeo( w tym po liftingu) A tutaj niestety są takie jak opisałem.
    Pozdrawiam.