Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe moduły IGBT z zintegrowaną diodą od IXYSa

ghost666 13 Cze 2017 15:10 2097 0
 • Nowe moduły IGBT z zintegrowaną diodą od IXYSa
  Tranzystor ITF48IF1200HR to nowy moduł IGBT IXYSa. Jest to tranzystor IGBT zintegrowany z diodą w nowej obudowie ISO247. Charakteryzuje się on najmniejszą rezystancją termiczną na rynku, a także niską wagą. Moduły w obudowie ISO247 są izolowane elektrycznie, nawet dla wysokich napięć. Moduły te umożliwiają sterowanie wyższymi prądami niż konkurencyjne izolowane moduły IGBT.

  Obudowa ISO247 jest bezpośrednim zamiennikiem znanej obudowy TO247 - ma takie same wymiary i rozłożenie otworów, jak ta standardowa szeroko stosowana obudowa. Wewnętrzna izolacja układu zapewnia izolację galwaniczną struktury IGBT od radiatora na poziomie 3 kV. Dzięki temu obudowa ta jest o wiele prostsza do integracji z urządzeniem. ISO247 to nowa obudowa z rodziny ISOPLUS firmy IXYS - linii izolowanych obudów przemysłowych dla tranzystorów wysokiej mocy. W ramach rodziny dostępne są zamienniki obudów takich jak TO247 i TO246.

  W porównaniu do poprzedniej generacji izolowanej obudowy - ISOPLUS247 - nowa obudowa ISO247 zapewnia niższą rezystancję cieplną, dzięki czemu element może być wykorzystany do pracy przy większych prądach lub zapewniając wyższą niezawodność systemu. Opatentowana technologia obudowy, wykorzystana w elementach z ISO247, pozwala na montaż tych układów na radiatorze bez konieczności stosowania pasty termoprzewodzącej i oferuje dużo niższą rezystancję termiczną pomiędzy złączem a radiatorem niż standardowe obudowy TO247 z padem termicznym.

  Moduł ITF48IF1200HR składa się z szybkiego modułu IGBT do pracy z napięciem do 1200 V i diody SONIC dopasowanej do pracy z takim samym prądem jak sam moduł - 48 A - przy temperaturze obudowy 100°C. Energia wyłączenia tranzystora wynosi 2,5 mJ na impuls przy rozłączaniu prądu 400 A przy napięciu 600 V i temperaturze złącza 150°C. Tranzystor pracować może w temperaturze do 175°C. Jest on zabezpieczony przed zwarciem - jest w stanie pracować w takiej sytuacji aż do 10 mikrosekund.

  "Opracowaliśmy ceramiczne obudowy dla elementów dyskretnych, które zastąpić mają ciężkie miedziane elementy. (...) Dzięki wykorzystaniu tych obudów nasze elementy mają dużo lepsze własności termiczne i niższą wagę, a także zapewniają izolację galwaniczną od radiatora. Współczynnik rozszerzalności termicznej obudowy jest taki sam jak dla krzemu, co sprawia że układ ten o wiele lepiej wytrzymuje cykle rozgrzewania i chłodzenia niż klasyczne obudowy z rodziny TO" komentował dr Nathan Zommer, CEO IXYS Corporation.

  ITF48IF1200HR idealnie nadaje się do czułych i niezawodnych systemów wielofazowych, takich jak inwertery dla sektora fotowoltaicznego czy przetwornice w systemach UPS, SMPS, spawarkach i innych.

  Główne cechy układu:

  * Łatwe łączenie równoległe z uwagi na dodatni współczynnik rezystancyjny załączonego modułu.
  * Moduły w architekturze Fast Trench.
  * Możliwość zwarcia do 10 mikrosekund.
  * Niski ładunek bramki
  * Bardzo niskie EMI
  * Kwadratowe RBSOA przy 3x Ic
  * Wbudowana dioda w technologii Sonic™.
  * Szybka regeneracja diody.
  * Niskie minimalne napięcie pracy.
  * Izolacja galwaniczna do 3600 V.
  * Standardowe wymiary obudowy.
  * Spełnia normy RoHS.

  Aplikacje:

  * Inwertery dla aplikacji fotowoltaicznych.
  * Sprzęt medyczny.
  * Zasilacze awaryjne.
  * Systemy klimatyzacyjne.
  * Spawarki.
  * Przetwornice impulsowe.
  * Piece indukcyjne.
  * Sterowanie pompami, wentylatorami

  Źródło: https://www.eeweb.com/company-news/ixys/copack-igbt-and-diode-in-iso247-package


  Fajne! Ranking DIY