Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran - Swap bmm ori dsg na bkd i retrofit dsg

13 Cze 2017 17:08 975 1
  • Poziom 7  
    Witam mam problem w Touranie. Auto jest z roku 2007 miało silnik o symbolu BMM i skrzynię DSG z mechatronikiem o symbolu 02E 300 042S. Wspomniany wcześniej silnik nie wytrzymał katowania właściciela. Zakupiony został Touran 2004 rok w wersji angielskiej tyle tylko, że z silnikiem BKD oraz 6-cio biegową manualną skrzynią. Mechanik wszystko przerzucił zamontował jak książka pisze i przywiózł mi na przerobienie instalacji pod BKD.
    Instalacja została przerobiona pod BKD i zmieniony sterownik silnika pod DSG bo angielski nie chciał się przekodować.
    Na chwilę obecną mam zagrychę z DSG ponieważ nie wiem jakie oprogramowanie do niej wsadzić... Próbowałem wrzucić 02E 300 043K ale nie pasuje. Po przełączeniu na 3 bieg wyskakuje na luz po czym migają kontrolki na liczniku odnośnie awarii skrzyni. Na starym oprogramowaniu pokazuje błąd hamulca postojowego którego auto nigdy nie miało. Wydaje mi się, że problem leży w trybie WINTER którego przycisk ciągle świeci sygnalizując włączenie tego trybu. Tryb winter byl w wersji po liftingu a przed nie bylo. Schemat do BKD mam ale nie mam do BMM.
    Może ktoś mądrzejszy coś mi podpowie?
    W sumie to chyba znalazłem rozwiązanie. Potrzebuję wsad do dsg do przedlifta bkd.
    Pomoże ktoś?
  • Poziom 2  
    Witam! Podeślij mi identyfikację vcds tego sterownika. Wieczorem wyśle odpowiednie oprogramowanie, które będziesz mógł wrzucić odisem E
    Pozdrawiam!