Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofala z funkcją czyszczenia parą

Nutronix 13 Jun 2017 17:57 3246 2
 • #1
  Nutronix
  Level 2  
  Witam.Szukam mikrofalówki wolnostojącej z funkcją czyszczenia parą i jak do tej pory znalazłem tylko Samsung GE89MST1,czy znacie jakieś inne z tą funkcją? Z góry dziękuje za odpowiedz.
 • Helpful post
  #2
  Plumpi
  Heating systems specialist
  Widziałaś kiedykolwiek kuchenkę mikrofalową, której nie można czyścić parą tak jak tego Samsunga? Bo ja nie widziałem.
  Tylko Samsung potrafi zrobić marketing z rzeczy oczywistych :)

  Każdą kuchenkę mikrofalową da się czyścić parą wodną.
  Potrzebne jest w miarę duże, płaskie naczynie. Wlewasz do niego na dno trochę wody. Poziom tak ok. 5-10mm, wsypujesz do tej wody łyżkę soli i bez mieszania czy rozpuszczania jej w wodzie wstawiasz do mikrofali. Włączasz maksymalną moc na kilka minut. Woda zacznie się gotować i wydzielać duże ilości pary. Jak brudy rozmiękną to ścierasz je ściereczką lub papierowymi ręcznikami.

  Naprawdę nie trzeba kupować specjalnych kuchenek.

  To wsypanie soli do wody jest bardzo ważne. Chodzi o to, że dzięki niej rozpocznie się bezproblemowo proces wrzenia wody. Gdybyś nie wsypał tej soli to woda mogłaby zostać przegrzana i nie rozpoczął by się proces wrzenia. Gdybyś otworzył kuchenkę i wstrząsnął naczynie to taka przegrzana woda mogłaby zacząć gwałtownie wrzeć (wybuchowo) i mógłbyś zostać poparzony.
  Z tego też powodu nie wolno jest grzać czystej wody w kuchence mikrofalowej, bez wsadzenia do szklanki czy kubka łyżeczki.

  Niedawno szukałem nowej kuchenki mikrofalowej i w końcu się zdecydowałem na Whirlpool JT479/1
  Sprzęt po prostu genialny. Obsługa w języku polskim. Z menu wybierasz co chcesz robić, wciskasz start i wszystko się robi tak jak trzeba.
  Do dyspozycji są: mikrofale, grill, termoobieg.
  Można w niej gotować, gotować na parze (warzywa, zwłaszcza ziemniaki gotowane na parze to po prostu bajka), grillować, piec jak w normalnym piekarniku, odgrzewać, rozmrażać. Do większości potraw masz gotowe programy.
  Funkcja szósty zmysł sama dobiera parametry pracy.
  Funkcja szczególnie przydatna przy odgrzewaniu potraw obojętnie czy jest to potrawa, która nam przestygła na stole i jest jeszcze ciepła, czy tez potrawa wyjęta z lodówki czy też z zamrażalnika, w pełni zamarznięta. Wsadzasz do mikrofali, wybierasz funkcję podgrzewania, start, a kuchenka robi z tym co trzeba. Jeżeli jest potrzebne rozmrożenie to najpierw rozmraża, a następnie podgrzewa. Potrawę wyciągasz podgrzaną do takie temperatury jak trzeba, ani za zimna ani za gorąca. W sam raz do spożycia. Mikrofala sama dobiera poziom mikrofal oraz czas podgrzewania.

  Naprawdę polecam choć ma jedyną wadę: jest bardzo głośna, a w zasadzie wentylator chłodzący elektronikę czy też obudowę.
 • #3
  Nutronix
  Level 2  
  Dziękuje za odpowiedz,bardzo mi pomogła. Pozdrawiam