Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena DVBT OPTICUM AX1000+LTE COMBO UHF-VHF

13 Cze 2017 19:49 5301 15
  • Poziom 12  
    Dostałem dzisiaj do montażu antenę jak w temacie i mam do Was kilka pytań

1. Czy element A (VHF) nie powinien być przed masztem i mocowaniem B?
    2. Czy to normalne że elementy C1 i C2 nie są połączone jakkolwiek z D [po za plastikiem] ?
    3. Czy, jak i czym łączyć takie w/w elementy?
    Antena DVBT OPTICUM AX1000+LTE COMBO UHF-VHFAntena DVBT OPTICUM AX1000+LTE COMBO UHF-VHF
    4. Taki oto symetryzator jest w tej antenie, znacie/macie opinie o nim? Kilka kupiłem ale czegoś takiego nie widziałem..
    [cała antena, po za dwoma "drutami" (foto) nie styka się ze splitterem]
    Antena DVBT OPTICUM AX1000+LTE COMBO UHF-VHF Antena DVBT OPTICUM AX1000+LTE COMBO UHF-VHF

5. Czy mam rację że chcą zastosować wzmacniacz Opticum W-20 HD należy go montować wyłącznie pomiędzy w/w anteną a rozdzielaczem/splitter'em np.: (3-way 5-2450MHz ZLA0636 CABLETECH )
  • Poziom 10  
    Antena jak antena. Sygnał cyfrowy zbierze bez problemu. Nawet nie kieruj na multiplex.
  • Poziom 43  
    Nie trzeba było kupować, brać się za tak "skomplikowaną" antenę.
    Ma być jak w instrukcji i wszystko.
  • Poziom 16  
    23 kanał chodzi beznadziejnie , 21 zapewne też .
  • Poziom 15  
    "zapewne też" czyli jedynie przypuszczenie no i gdzie, u ciebie? czy autora postu? co ma wyrażać i co sugerować ma taka wypowiedz z której zainteresowany niewiele się dowie- jak wspominał post nieco wyżej - zastosować się do instrukcji montażu to pierwsza rzecz - druga rzecz jeszcze bardziej istotna to instalować wzmacniacz ale wyłącznie gdy znajdziesz mozliwie jak najlepszy sygnał pasywnie i gdy nie będzie on satysfakcjonujący dopiero wtedy można dopiąć wzmacniacz - antena jest wstępnie zmontowana i należy finalnie ją zmontwać jak nakazuje instrukcja niczego nie zmieniać bo jest to konstrukcja zaprojektowana i wykonana kompletnie tak samo jak inne tego typu anteny są łączone plastykowymi elementami zgodnie z projektem technicznym w kilku miejscach zainstalowałem takie anteny w fabrycznych wersjach i pracują wzorowo - poprawek konstrukcyjnych nie potrzebują :D
  • Poziom 17  
    Od tej anteny wg. moich doświadczeń mocniejsza jest ATX 91.
  • Poziom 43  
    Daro1003 napisał:
    Od tej anteny wg. moich doświadczeń mocniejsza jest ATX 91.

Co ci po "mocniejszej"? On ma inny problem. Podejrzewa, że producent się nie spisał, popełnił błędy konstrukcyjne. Bardzo dobra(AX) antena jak chodzi o parametry.
  • Poziom 12  
    Producent jasno i zwięźle odpowiedział mi na drugie pytanie:
    Cytat:
    "Głównym elementem anteny jest dipol (wibrator) prosty, pętlowy lub bocznikowy o długości równej połowie długości fali, podłączony do przewodu antenowego. Pozostałe elementy anteny nie są podłączone, dlatego nazywa się je elementami biernymi. Pręty od strony odbiorczej mają mniejszą długość od wibratora i noszą nazwę direktorów (od ang. direct – nadawać kierunek), a pręty z przeciwnej strony, dłuższe od wibratora nazywane są reflektorami (odbija fale). "
  • Poziom 43  
    A co tam za nowości ci podał? Każdy co ma pojęcie to wie co , po co, dipol, direktor, reflektor. Antena ma taką budowę i to działa i nie ma co rozmyślać, że nie połączone. Tak ma być. Trzeba było kupić Yagi i tam masz wszystko połączone.
  • Poziom 9  
    Koeldzy mam pytanie odnosnie tej anteny mam zamontowana w taki sposob czyli polaryzacja pozioma dokłądnie tak i taka antena nie inna:
    i ta polaryzacja dotyczy sie pasma UHF I VHF?? bo to jest combo antena, czy zmiana na polaryzacja pionowa czyli taka:
    zmieni tez polaryzacje na UHF?? czy tylko dotyczy sie ta zmiana polaryzacji VHF a UHF zostanie w poziomie dalej i Mux123 bedzie dalej stabilny jak do tej pory a jedynie poprawi sie odbior Mux 8 gdyz nadaje w pionie z tego nadajnika jak to jest z ta antena koledzy?
  • Poziom 9  
    nie pytałem w swoim tylko podłaczylem sie pod ten temat bo tez dotyczy tej anteny i nie chciałem pisac post pod postem czy podbijac tematu wiec Sorki :)

a co do tematu czyli za VHF odpowiada ta końcowa podłuzna rurka i te dwa krotkie co wychodza z tej "puszki" plastikowej co podłacza sie kabel antenowy tak one tylko sa od VHF i najmniejszego wpływu nie maja na prace UHF, UHf sam w sobie jest w poziomie tak i to jest pewne?? dokładnie przy tym modelu anteny bo tych ax1000 to juz rozne wersje widziałem a ja mam dokladnie taka wersje jak na zdjeciu.
  • Poziom 34  
    Dokładnie jest tak jak piszesz...
  • Poziom 9  
    No ok Koledo dzieki bo to czarna magia dla mnie z tymi antenami :)
  • Poziom 36  
    techno100 napisał:
    nie pytałem w swoim tylko podłaczylem sie pod ten temat

Jak to nie pytałeś? Pytałeś i odpowiedziałem Ci ...
    _kli_ napisał:
    Ten "X" to jest dipol UHF na mux 1-3 i ma być w poziomie, a te pręty to dipol VHF i mają być w pionie.
    _kli_ napisał:
    Jeżeli "X" zostawisz w poziomie, a pręty dasz w pionie, to antena będzie przystosowaną do odbioru w dwóch polaryzacjach. Ale czy sobie poradzi - tego Ci nie powiem.

... i dodatkowo zobrazowałem to zdjęciem.
    A Ty jak "niewierny Tomasz" nadal drążysz temat - tutaj i na forum Emitel-a.
  • Poziom 43  
    olador napisał:
    Zmiana polaryzacji VHF nie wpływa na polaryzację UHF.
    VHF ustawiasz w pionie, UHF zostaje w polaryzacji poziomej
    Dlaczego nie pytasz w swoim temacie tylko robisz ''wycieczki''?
    A dlaczego odpowiadasz wiedząc o " wycieczkach"?