Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów PK6 renault - Jak ustawić luz na łożyskach

13 Cze 2017 20:31 2070 3
  • Poziom 11  
    Witam
    Zabrałem się za remont skrzyni biegów myślałem że temat będzie prosty (wymiana łożysk) ale okazuje się że zabawa zaczyna się ustawieniem luzu na łożyskach stożkowych i tak może ktoś ma doświadczenie jak wałek powinien się obracać po skręceniu połówek ? Na razie jestem na etapie takim że wałek obraca się płynnie jak się go mocniej zakręci to jeszcze kawałek się obróci i staje nie wiem czy to jeszcze nie za ciasno? czy nie powinien wykonać np. z całego obrotu? Jak wiadomo w tych skrzyniach padają łożyska i nie chce za parę km znowu wyciągać skrzyni bo się łożyska rozsypią :) I cały czas mam mieszane uczucia jak to powinno być :) bo jak będzie za duży luz to będzie huczało a jak za mały to się przytrą łożyska :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Musi być trochę luzu , jak się łożysko rozgrzeje - to się rozszerzy .
    Poskładaj z delikatnym luzem , wiertarką zakręć walkiem na każdym biegu - sprawdź czy huczy .
  • Poziom 32  
    Napięcie łożysk mierzy się specjalnym młynkiem i jest podawane w Nm.
    Do napinania łożysk producenci skrzyń używają sprężyn talerzowych, które kompensują napięcie w miarę zużywania się łożysk.
  • Poziom 11  
    mi chodzi konkretnie o skrzynie PK6 i w zasadzie pytanie jest do osób które się zajmują/zajmowały naprawą tych skrzyń