Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Elektryczny traktorek mini c330

lobudek 13 Jun 2017 21:46 3834 9
    lobudek
    Level 14  
    Cześć. Jestem w trakcie budowy mini traktorka elektrycznego. Silnik 400W z mechanizmem różnicowym. Sterownik 36V 800W z magmy, resztę widać na zdjęciach. Potrzebuję pomocy przy przełączniku zmieniającym kierunek jazdy i przy hamowaniu silnikiem. Planuję aku li-ion 10s10p z BMS. Co do przełącznika obrotów to mam już kupiony taki zwykły 10A, ale będę musiał chyba zastosować jakieś stycznik, tylko nie wiem jak podłączyć.
    Re: Elektryczny traktorek mini c330 Re: Elektryczny traktorek mini c330 Re: Elektryczny traktorek mini c330 Re: Elektryczny traktorek mini c330 Re: Elektryczny traktorek mini c330 Re: Elektryczny traktorek mini c330 Re: Elektryczny traktorek mini c330
    lobudek
    Level 14  
    Mam taki przełącznik, ale tylko 10A... a potrzebuje minimum 30A ( sterownik ma prąd 32A )
    lobudek
    Level 14  
    Silnik jakiś włoski z 15 letni 36V 400W. Sterownik szczotkowy 36V 32A.
    1 PAWEL
    Level 42  
    W samochodach dla dzieci stosują elektryczny przełącznik
    zmiana kierunku jazdy przód tył.

Re: Elektryczny traktorek mini c330Re: Elektryczny traktorek mini c330
    eurotips
    Level 37  
    Przekaźnik samochodowy stosowany w obwodzie załączania rozrusznika przewidziany jest na prąd 40A więc może warto zastosować ? wtedy przełącznik nawet 1A wystarczy bo będzie sterował tylko cewką przekaźnika.
    lobudek
    Level 14  
    Mam 3 przekaźniki z lublina chyba 30A, tylko nie bardzo wiem jak je podłączyć. A przełącznik taki:
    lobudek
    Level 14  
    Nie wiem jak podłączyć ten przełącznik pod przekaźniki ;).
    Krótki filmik z testów w beznadziejnej jakości:

PS: Miał ktoś do czynienia z tym układem:
    http://magma.sklep.pl/pro...2V-24V-27A.html
    Czy za jego pomocą rozwiążę problem zmiany kierunku jazdy i hamowania silnikiem?