Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat classic!!!Problem

dj.mach 29 Lip 2005 22:47 1277 6
  • #1 29 Lip 2005 22:47
    dj.mach
    Poziom 17  

Witam mam problem z wzmacniaczem samochodowym magnat classic 360 . Wzmacnicz pali mi tranzystatory Irfz44n , ale po dodaniu głośnosci.Przy machlych mocach gra ok.

0 6
  • #2 29 Lip 2005 23:16
    Bartek_Wosik
    Poziom 27  

Witam.
    Napisz jeszcze jakie masz głośniki (moc, impedancja)
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Lip 2005 23:24
    dj.mach
    Poziom 17  

wzmacniacz dzila w mostku zasila 2 glosniki 4ohm 25cm 100w.Wczescniej gral bez problemu..A podrubie jak go wlacze bez obciazenia pobierany jest 6A.

0
  • #4 04 Sie 2005 12:28
    RaDii
    Poziom 12  

Witam !

Czy były wymieniane kiedyś tranzystory mocy, jeżeli tak to na jakie. Proponowałbym naprawę rozpocząć od sprawdzenia tych tranzystorów a następnie ich sterowania. Jeżeli wszystko okazaloby sie oki to sprawdź napięcia jakie podaje przetwornica na część wzmacniacza. Pozatym należałoby sprawdzić mosfety w zasilaczu (czasami przez nie różne dziwne rzeczy się dzieją)

0
  • #5 04 Sie 2005 12:47
    djlj24
    Spec od car audio

No właśnie te IRF siedzą w przetwornicy a nie na końcówce.
    Ciekawe czy też padają głównie od ujemnej połówki zasilania. Sam walczyłem z Magnat Classic 360 z popaloną przetwornicą i nawet sobie schemat z natury zrysowałem. Niestety tam jest bardzo prosta przetwornica i przez to są poważne problemy.

0
  • #6 04 Sie 2005 17:47
    dj.mach
    Poziom 17  

Irfz44n sa przeciez przy zasilaniu, a tranzystory mocy sa sparwne.jedynie co bylo wymieniane to ta dioda szybka za przetwornica.A tak wogule doszedlem ze jezeli z jednej strony wylutuje te irfz to wzmacniacz dzila tzn 1/2 wzmacniacza.czyli sek tkwi w drugiej czesci.

0
  • #7 04 Sie 2005 21:57
    djlj24
    Spec od car audio

To teraz mój sposób jak naprawiłem. Wywaliłem wszystko i założyłem nowe. Przyczyna była może banalna ale koszt zakupu jednorazowo części (tranzystory, zenerki, rezystory + dokładne mycie płyty i trafka) był niższy niż zgadywanie dlaczego jeden tranzystor odrobinę za późno się zamyka.

0