Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv-out na JVC dziala a na SAMSUNGU nie :(

29 Lip 2005 22:49 822 4
  • Poziom 2  
    Witam mam mały problem.
    Podłączając telewizor pod karte graficzną Radeon 9550 jest czarno biały ekran.Nie chodzi tu o to jak włączam filmy (bo o tych problemach słyszałem).Poprostu cały ekran (pulpit i wszystko)jest czrno-białe.Wszystkie opcje są dobrze ustawione na 100%.PAL itd..Podłączyłem telewizor JVC kolegi i wszystko ładnie chodzi (wyświetla prawidłowo wszystko w kolorze !!!!). Jednak podłączając swój telewizor SAMSUNG który obsługuje wszystkie formaty PAL i NTSC kolory są czarno-białe...nie wiem czemu moze miał już ktoś taki problem ?? (czy to jest wina Tv ??)
  • Poziom 43  
    Wygląda na to że ten Samsung wymaga dużo silniejszego sygnału niż JVC. Spróbuj wzmacniacza albo pogrzeb w schemacie tego Samsunga.
  • Poziom 27  
    Cytat:
    Wygląda na to że ten Samsung wymaga dużo silniejszego sygnału niż JVC. Spróbuj wzmacniacza albo pogrzeb w schemacie tego Samsunga.

??????????
    Jeśli łączyłeś kablem svhs-euro, to sprawa jest dość prosta. Samsung nie posiada wej. svhs na euro. Przekazuje tylko sygnał luminancji (cz-b obraz- akurat tak się składa, że luminancja podawana jest na wej. composite video w euro), i nie korzysta z chrominancji (info o kolorze). Jeśli kabel jest orginalny z karty, to powinno tam być przejście na cinch. Sygnał na cinchu, to composite video i ten możesz podać na wej. video w tv, ciesząc się kolorowym obrazem.
  • Poziom 2  
    No bede musial tak sprobowac tylko że wejśce na chinch w Samsungu mam popsute bo juz wczesniej podłączałem tam starą karte grf.GeForca2 i coś się popsuło :( (moze zostało przepalone) i teraz wogóle ono nie działa :(
  • Poziom 43  
    Oops... kropnąłem się z antenowym. Jaroff - racja.
    Wypada sprawdzić czy nie masz faktycznie przewalonego wejścia. Podłącz tam magnetowid.