Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uciekający gaz po podłączeniu palnika dekarskiego.

14 Cze 2017 12:43 1803 25
  • Poziom 30  
    Witam serdecznie, jakiś czas temu zakupiłem palnik dekarski aby położyć papę. Po podłączeniu palnika do butli 11kg i zakręceniu zaworu na palniku ucieka gaz na złączu przy butli. Skontaktowałem się z sprzedawcą który przysłał mi nowy ale na nowym jest to samo. Czy to wina palnika? Czy palnik powinien być dobrze szczelny? Pomyślałem że może uszczelka na butli nie trzyma ale gdy podłącze kuchenkę gazową z reduktorem to jest wszystko szczelne.

Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Jeśli Ci ucieka na złączu butli to palnik nie ma tutaj nic do rzeczy. Masz nieszczelność na złączu i tam należy szukać przyczyny. Gdzie dokładnie Ci ucieka, na nakrętce bo jeśli to palnik china to zapewne niedbale wykonany stąd nieszczelności.
  • Poziom 30  
    Palnik 50zł z przesyłką.
    bearq po zakręceniu zaworu na palniku i po odkręceniu zaworu na butli słychać jak ucieka gaz na nakrętce przy butli... Jest to już 2 ten sam palnik i ponownie ten sam problem, boje się cokolwiek nim robić bo przecież taka nieszczelność nie może mieć miejsca.
  • Poziom 34  
    Uszczelka przy butli jest. Czym dokręcasz palnik. Jaki to palnik może byś zdradził.
  • Poziom 36  
    Spróbuj jeszcze wymienić uszczelkę w butli jeśli nie pomoże to nakrętka palnika lipa i tyle. To chinol więc wszystko cienkie i robione byle jak. Zakup dwa złącza gazowe i odpowiedni przewód do gazu, wszystko na opaski metalowe i będzie szczelne.
  • Poziom 30  
    Wymiana uszczelki nic nie daje :-(, nakrętka a może całe złącze zaciskowe na wężyku? Gdzie dostanę takie złącza?
  • Poziom 36  
    Są na alledrogo, są i w sklepach metalowych i czasami w sklepach budowlanych jako "złącze do butli" albo "końcówka butli". Kosztują coś około 8 zł za szt.
  • Poziom 30  
    Palnik jaki zakupiłem to taki:

Koszt 38zł plus przesyłka.

Uszczelka zapewne dobra skoro trzyma po podłączeniu reduktora z kuchenką gazową.
    A może trzeba do palnika podłączyć reduktor a nie bezpośrednio do butli?
  • Poziom 33  
    Sprawdź końcówkę która "idzie" do butli, czy tam jest reduktor?, jeśli tak to cofnij nakrętkę i dokręć końcówkę która doń wchodzi.
    Jeśli nie pomaga daj dwie uszczelki.
  • Poziom 30  
    Końcówki nie sprawdzę bo jest zaciskana na wężu. Jak widać w zestawie nie ma reduktora.

Dodano po 5 [minuty]:

Tak to wygląda:

I właśnie tą końcówkę przykręcam bezpośrednio do butli 11kg i na tej końcówce ucieka gaz.
  • Poziom 42  
    sebaele22 napisał:
    Końcówki nie sprawdzę bo jest zaciskana na wężu
    Piana mydlana i wiadomo w którym miejscu nieszczelność. Wtedy dopiero można zdecydować,co z tym zrobić.
  • Poziom 33  
    Zatem ucieka na tym zaciskanym łączeniu, utnij końcówkę i daj spinkę.

Dodano po 3 [minuty]:

A na zdjęciu jest taki pierścień pośrodku, czy można go dokręcić?, (prawy gwint).
  • Poziom 30  
    Nie da się tego odkręcić, tylko się kręci.
    A czy nie jest potrzebny reduktor?
  • Poziom 42  
    sebaele22 napisał:
    A czy nie jest potrzebny reduktor?
    Taki palnik nie potrzebuje reduktora .
  • Poziom 30  
    Rozumiem, sprzedawca twierdził że palnik został sprawdzony lecz na reduktorze ale jak podłączyć reduktor do tego palnika skoro na wężu jest nakrętka bezpośrednio do butli...
    No nic albo zwrócić palnik albo zakupić nowy wąż i samemu zacisnąć z spinkami.
    Widziałem jeszcze w obi taki podobny palnik z PROLINE za 100zł ale czy bedzie również dobry...
  • Poziom 37  
    W jaki sposób określasz nieszczelność? Syczenie przez pierwsze sekundy (1-4s) będzie zawsze, bo napełnia się wąż. Na reduktorze kuchenki nie ma takiego efektu bo nie ma takiego rozprężania na dużej objętości.
    Sprawdź czy w końcówce węża (od strony butli) pierścień pasuje dokładnie w uszczelkę butli. Może są jakieś niedokładności wykonania i ten pierścień nie dociska się do uszczelki.
  • Poziom 30  
    Syczenie jest ciągłe i nie przestaje syczeć więc gaz ucieka.
    Co do końcówki to pasuje na uszczelkę, wygląda na to że gdzieś coś zle jest dociśnięte w tej końcówce co pokazałem na zdjęciu.
    Jak już pisałem wcześniej jest to 2 taki sam palnik i na 2 palniku to samo :-(.
    Jeśli chodzi o reduktor to wiem ze jest inne ciśnienie za reduktorem ale jeśli byłby problem z samą uszczelką w butli to przed reduktorem uciekałby gaz.
  • Poziom 37  
    Nie wiem, mam podobny wąż, z podobnego palnika i wszystko bez problemów, mimo "totalnej chińszczyzny". Kiedyś miałem przypadek z jakąś butlą że właśnie pierścień dociskowy źle "leżał" na uszczelce, ale tu wszystko jest prymitywnie proste - więc to chwila zlokalizowac problem.
    Weź szklankę, daj parę kropli "ludwika" (płynu do naczyń) zalej wodą do połowy, wytrząśnij w dłoni żeby powstała piana (zakryj wylot szklanki ręką) a potem dłonią tę pianę nakładaj na złączę - zacznie ci silnie "bąbelkować" - powinieneś ustalić co jest nie tak.
  • Poziom 30  
    Właśnie sprawdziłem szczelność za pomocą wody z płynem i ewidentnie widać że gaz ucieka między pierścieniem a tuleją zaciskaną na wężu. Również niewielkie ulatnianie zauważyłem przy złączu na palniku również w okolicy zacisku przez prasę.
  • Poziom 37  
    Pewnie pierścień jest "płytki" i nie "dociska się" do uszczelki. Rozwiązanie to wymienić uszczelkę - taki gumowy krążek wciśnięty w rowek na złączu butli. Lub jeśli masz możliwość pożyczyć inną butlę (z lepszą uszczelką) to wymień butle (może zamiana z sąsiadem itp.).
    Możliwe że źle Cię zrozumiałem - masz na myśli ten pierścień który czołowo styka się z uszczelką na butli czy inny pierścień? ;)
  • Poziom 30  
    No źle mnie zrozumiałeś :-), pierścień dobrze dociska do uszczelki.

Chodzi mi o te połączenie:

• Poziom 37  
    Czyli wąż do wymiany, nie sądzę żebyś coś poradził.
  • Poziom 30  
    No też tak pomyślałem że wąż do wymiany.
    Ale czy się opłaca kupować nowy? Koszt około 40zł za wąż z końcówkami, a w obi mam palnik za 100zł :-)
  • Poziom 37  
    sebaele22 napisał:
    No też tak pomyślałem że wąż do wymiany.
    Ale czy się opłaca kupować nowy? Koszt około 40zł za wąż z końcówkami, a w obi mam palnik za 100zł :-)

Są też końcówki do węży gazowych - możesz odciąć tę felerną końcówkę i zacisnąć na wężu (opaską zaciskową) nową końcówkę - końcówka to koszt w granicach 10-15pln.
  • Poziom 30  
    Ok dzięki dam znać czy palnik zwróciłem czy zakupiłem nowy wąż :-)
  • Poziom 30  
    Witam ponownie, wymiana węża pomogła dziękuje wszystkim za pomoc :-)