Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo A3000-H - Martwy na dotyk fragment ekranu.

Bambek 14 Cze 2017 13:07 873 2
  • #1 14 Cze 2017 13:07
    Bambek
    Poziom 13  

Witam.
    Problem dotyczy ekranu w tablecie lenovo 7" A3000-H. Nie działa pionowy pasek ekranu o szerokości około 2-3cm. Obraz wyświetla się prawidłowo ale na dotyk nie reaguje, martwy obszar zaznaczyłem na szkicu. Tablet leżakował około roku gdyż miał padniętą baterię. Wczoraj wymieniłem w nim baterię, tablet odpalił normalnie wszystko działa jak trzeba tylko ten martwy obszar. Czy możliwe, że gdzieś mimo niesamowitej ostrożności przy rozbieraniu urządzenia poruszyła się taśma?
    Załączam poglądowe zdjęcie ze wskazaniem martwego pola.

0 2
  • #2 14 Cze 2017 14:33
    nutergsm
    Moderator - GSM

Rozbierz i sprawdź czy jest dobrze wpięta taśma. Ja obstawiam jednak uszkodzony dotyk.

0
  • #3 14 Cze 2017 14:41
    Bambek
    Poziom 13  

Wieczorem po pracy to sprawdzę.
    A jeśli dotyk to zachodzę w głowę jak to się mogło stać leżał nie dotykany, nie upadł ani nic hm...

Dodano 15.06.2017
    Chyba jednak uwalona taśma od ekranu bo nawet jak się ją delikatnie dotyka to ekran śnieży, wyskakują wszelkiego rodzaju jakby "zakłócenia" i inne artefakty więc coś tam ewidentnie nie styka. IMHO przy sprawnej taśmie jej dotykanie nie powinno powodować takich efektów. Przy czym martwy fragment ekranu nie zadziałał nawet raz.
    Może też ido tego faktycznie dotyk padł ale zaryzykowałem i zamówiłem nową na aliexpress koszt (11zł z przesyłką darmową ) bo u nas ciężki temat do zdobycia i teraz pozostaje tylko czekać...

0