Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP-620ND - Pionowe jaśniejsze pasy na wszystkich kolorach

14 Jun 2017 15:52 1938 3
  • Level 10  
    Witam,
    szukam problemu dlaczego na wydrukach wychodzą białe pasy i przebarwienia. Zrobiłem w photoshopie grafikę w CMYK i wypełniłem po kolei poszczególnymi kolorami, myślałem że to wina którejś z kaset, ale pasy są na całej kartce. Gdzie szukac dalej problemu?
    Kasety były kiedyś zasypywane przeze mnie, natomiast problem wtedy nie występował, a nasilał się z biegiem czasu.

Pozdrawiam

Samsung CLP-620ND - Pionowe jaśniejsze pasy na wszystkich kolorachSamsung CLP-620ND - Pionowe jaśniejsze pasy na wszystkich kolorach Samsung CLP-620ND - Pionowe jaśniejsze pasy na wszystkich kolorach
  • Level 14  
    Zjawisko bardzo typowe przy niepełnej regeneracji tonerów. Przed zasypaniem (uzupełnieniem) toneru należy bardzo dokładnie oczyścić krawędź listwy rozcierającej toner na wałku magnetycznym! Niestety tonery zamienniki mają to do siebie, że potrafią się zbrylać i przyklejać do tejże listwy. Żeby się do niej dostać niestety trzeba rozebrać prawie cały moduł. Trzeba to robić bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić bębna.
  • Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź :)

Dziwne dla mnie jest jednak to, że pasy występują we wszystkich kolorach w tym samym miejscu, mimo że drukarka dla każdego koloru ma osobną kasetę.
    Czy dobrze myślę?

Dziękuję i pozdrawiam

• Level 34  
    toczi16 wrote:

Dziwne dla mnie jest jednak to, że pasy występują we wszystkich kolorach w tym samym miejscu, mimo że drukarka dla każdego koloru ma osobną kasetę.
    Czy dobrze myślę?

Dziękuję i pozdrawiam

Dobrze myślisz, ale tak nie jest, przyjrzyj się dokładnie. Najlepiej wydrukuj stronę gdzie kolory się nie nakładają.