Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-130C - Przestał drukować na czarno

Pablos235 14 Cze 2017 17:04 1101 4
  • #1 14 Cze 2017 17:04
    Pablos235
    Poziom 8  

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam problem z drukarką Brother DCP-130C. Posiadam ją od wielu lat (około 10-12) i do niedawno służyła mi bezproblemowo, natomiast ostatnio podczas drukowania pojawił się problem z kolorem czarnym. Drukowałem dokument liczący kilka stron, drukarka drukowała bezproblemowo i nagle podczas wydruku jednej ze stron, połówka kartki wydrukowała się dobrze a reszta jakieś kreski kropki itd. Przerwałem drukowanie reszty stron i oczywiście pomyślałem sobie, pewnie zabrudziła się głowica, zrobiłem wydruk testowy czarny i czerwony "słabo", niebieski i żółty w porządku, oczywiście zrobię czyszczenie i po sprawie, no i niestety po "sprawie" nie jest. Zrobiłem czyszczenie, wydruk testowy a tu na czarnym dalej ledwo 4-5 kwadracików, czerwony same kreski, zrobiłem kilka czyszczeń i dalej bez zmian, a raczej coraz gorzej, ponieważ czarny już wogóle przestał cokolwiek drukować.

W żadnym temacie nie znalazłem odpowiedzi na mój przypadek, wszystko co znalazłem to zawsze drukarka była nieużywana itd. itp. a u mnie stało się podczas drukowania.

Od kilku dni "walczę z wiatrakami" i nic nie pomaga. Do drukarki odkąd skończyła się gwarancja używam zamienników i ostatnio zamówiłem z innej firmy niż dotychczas ale założyłem i wszystko śmigało. Natomiast ze 3 miesiące temu wyskoczył mi błąd "pampersa" wyzerowałem licznik i też śmigała dalej. Jak czyszczenie głowicy nie pomogło, sądziłem że może to wina "pampersa" wyciągnąłem go wymyłem i dalej bez zmian. Na forum poczytałem o głowicy jej czyszczeniu itd. wypróbowałem chyba wszystkie patenty, wlałem do zbiorniczka po zużytym czarnym IPA, robiłem czyszczenie kilkadziesiąt razy i dalej nic, zdemontowałem głowice pryskałem na nią IPA itd itp. jeszcze tylko jej "nie moczyłem" i nic nie pomaga. Czarny dalej nie działa, czerwony same kreski, a i żółty i niebieski chwilami "świruje".

Moje najważniejsze pytanie czy po prostu głowica podczas drukowania padła "ze starości mechanicznie" i niema co walczyć(ale czy wtedy drukarka pokazuje jakiś błąd?? "słynny" 4f?)?? Czy właśnie podczas drukowania się zapchała, a ten pełny "pampers" i zmiana tuszy to poprostu zbieg okoliczności i miało/nie miało na nic wpływu??

0 4
  • #2 14 Cze 2017 21:04
    endriuf
    Spec od drukarek

Ja przepycham strzykawką z wężykiem w której mam podgrzany płyn udrażniający. Jeśli nie pomaga to głowica do wymiany. Czasami w zamiennikach po zerwaniu tasiemki nie robi się dziurka. Z twojego opisu stawiam na:

Pablos235 napisał:
    Czy właśnie podczas drukowania się zapchała, a ten pełny "pampers" i zmiana tuszy to poprostu zbieg okoliczności i miało/nie miało na nic wpływu??

0
  • #3 14 Cze 2017 22:32
    Pablos235
    Poziom 8  

Patent z tasiemką również sprawdzony. A jeśli chodzi o sposób ze strzykawką także próbowałem, tylko użyłem resztkę tuszu ze zużytego zbiorniczka z czarnym, pomieszanego z IPA i po wciśnięciu go strzykawką z wężykiem, zaczął wylatywać tylko nie przez dysze w głowicy ale jakby bokiem/jej obudową i nie chcąc niczego uszkodzić zaprzestałem tego. Spróbuje jeszcze sposób z "zamoczeniem" samej "końcówki" z dyszami w gorącej wodzie i póżniej w IPA, może to coś da. Ewentualnie przemyśle zakupienie konkretnego płynu udrażniającego, ale zobaczę czy będzie sens dalej z tym walczyć jak "moczenie" nic niezmieni i niebędzie żadnej poprawy.

0
  • #4 16 Cze 2017 12:29
    endriuf
    Spec od drukarek

Jak przepychanie nie pomaga to możesz dać sobie spokój. Szkoda czasu.

1
  • #5 16 Cze 2018 17:25
    Pablos235
    Poziom 8  

endriuf napisał:
    Jak przepychanie nie pomaga to możesz dać sobie spokój. Szkoda czasu.

I tak też zrobiłem, więcej straciłem czasu niż to warte, ale i tak dzięki za pomoc.

0