Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Photo PX730WD - Czarne smugi na kolorowych wydrukach, Epson PX730W.

kriss1974 14 Jun 2017 18:53 1617 4
    kriss1974
    Level 11  
    Witam forumowiczów "elektroda.pl"
    Ostatnio zakupiłem przez internet używaną drukarkę "Epson Stylus Photo PX730WD"
    Niby wszystko jest OK bo przy drukowaniu czaro białych dokumentów nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń ale problem się zaczyna jak drukuję w kolorze wtedy na papierze pojawiają się gdzieniegdzie czarne plamy które nieraz nawet przebijają na drugą stronę papieru.
    Przeczytałem w sieci że to może być wina zabrudzonego bębna w drukarce albo też samego papieru.
    Papier kupowałem w butiku gdzie nabyłem też kartridże.
    O to ten papier
    Epson Stylus Photo PX730WD - Czarne smugi na kolorowych wydrukach, Epson PX730W.
    A to te czarne plamy na kolorowym wydruku.
    I czarne przebicia na drugą stronę papieru
    Dodam że przy kolorowym wydruku drukarka wypluwa dwie kartki papieru jedną na której drukowała dany materiał i drugą pod spodem czystą kartkę, czy to normalne ?
    Z góry dziękuję za każdą pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    WojtekB1
    Level 14  
    Jeśli drukarka pobiera dwie kartki na raz (jedna na drugiej) to na pewno winny jest brak separacji w układzie pobierania. Prawdopodobnie jest zużyty, zabrudzony lub uszkodzony separator.
    Brudzenie może być spowodowane tym, że jak są pobrane dwie kartki, to mogą się unosić i głowica ociera o papier pozostawiając ślad. Dodatkowo warto sprawdzić czy mechanizm czyszczący jest sprawny, w jakim stanie są gumki czyszczące głowicę. Coś mi się wydaje, że tam leży przyczyna kapania czarnego tuszu.
    kriss1974
    Level 11  
    Na razie zrobiłem czyszczenie głowić
    i wyrównanie głowic
    Dodam że drukarka pobiera podwójny papier tylko w tedy jak drukuje jakiś kolorowy obrazek bo przy dokumentach nawet częściowo kolorowych nie pobiera podwójnie i nie zostawia czarnych zacieków czy jak to nazwać.
    Zabawę z drukarkami dopiero zaczynam i na razie za bardzo się na nich nie znam więc od razu zapytam czy taki układ pobierania papieru jest trudny do naprawy i czy trudno jest się dostać do tych gumek czyszczących głowice ?

Dodano po 19 [godziny] 31 [minuty]:

Dzisiaj byłem w serwisie i mi powiedzieli że prawdopodobnie wystarczy tą drukarkę dokładnie przeczyścić.
    Jest raczej pewne że" WojtekB1" miał racje iż trzeba sprawdzić układ podający i gumki czyszczące głowice więc zabieram się za rozkręcenie drukarki i ją wyczyszczenie.
  • Helpful post
    WojtekB1
    Level 14  
    Drukarkę rozbiera się stosunkowo łatwo, pod warunkiem, że się wie co i gdzie nacisnąć, żeby nie połamać obudowy. w większości kawałki plastików połączone są zatrzaskami..
    Co do jakości wydruków to mam taką uwagę:
    Wydruki full color robimy TYLKO na papierze fotograficznym! Może być najtańszy z hipermarketu, ale foto. Na zwykłym kserograficznym po pierwsze nie uzyskamy przyzwoitego efektu, a po wtóre przy takiej ilości tuszu jaki jest wtedy wylewany na papier, będzie się falował i unosił. To mogło być przyczyną powstawania plam, bo o uniesiony papier ocierała się głowica.
    Radzę zainstalować EPSON EASY PHOTO PRINT ze strony Epsona:
    http://esupport.epson-europe.com/FileDetails....ta=FCFfEfoyEiEXlB2Tpw9iMLPCxAPi3AMB&id=513696
    program pozwala w stosunkowo prosty sposób zarządzać drukarką oraz wydrukami.
    Do tego też najlepiej jest zainstalować aktualne sterowniki z ich strony:
    http://esupport.epson-europe.com/ProductHome....GB&data=FCFfEfoyEiEXlB2Tpw9iMLPCxAPi3AMB&tc=6
    Z własnego doświadczenia wiem, że sterowniki uniwersalne wbudowane w systemy operacyjne, nie zawsze pozwalają na pełną kontrolę nad drukarką
    kriss1974
    Level 11  
    WojtekB1 wrote:
    Drukarkę rozbiera się stosunkowo łatwo,

Dzięki za pomocną wiadomość, sterowniki i programy ze strony EPSON zainstalowałem jak kupiłem tą drukarkę.
    Ostatnio dostałem fajny namiar od kolegi z "elektroda.pl" na stronę z instrukcją rozebrania tej drukarki w celu wyczyszczenia głowicy, może komuś się przyda.
    http://vce-o-printere.ru/articles/epson/982-p...pson-px730wd-px720wd-i-epson-artisan-730.html