Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartGPS SG730 - Odblokowanie? Ostateczne rozwiązanie kwestii masy niedomówień?

HONDA1969 14 Cze 2017 20:44 2775 3
  • #1 14 Cze 2017 20:44
    HONDA1969
    Poziom 11  

Witam, jestem posiadaczem nawigacji SmartGPS sg730. Chcę ją odblokować... Przeczytałem połowę tego forum i nie znalazłem nic konkretnego. Albo ktoś pisze a to wejdź w ścieżkę (nie mówiąc jaką) i tam zmień to czy tamto. Udało mi się odblokować 3 nawigacje jako iż jestem kierowcą i ten sprzęt mi jest potrzebny ale z tą naprawdę się gubię. Wiem że trzeba zainstalować Mort Script o którym wszyscy wspominają i opisują. Wszędzie jest opisane jakiego pliku szukać gdzie wrzucić. Tylko problem z tym że w 10 tematach jest coś innego co tak czy siak w końcowej fazie nie działa. Jest tu to upierdliwe menu które chciałbym zmienić na jakieś które obsłuży 2 mapy bo w tym moge tylko jedną i które da się zamknąć ale nie mam pjecia jak bo wygląda na wbudowane w system... Pomijając że zapłaciłem za licencję do automapy połowę pieniędzy które wydałem na nawigacje to jeszcze menu nie umożliwia korzystania z 2 map, a dostanie sie do explorera graniczy z cudem bo pliki mają inne nazwy niż ludzie opisują. Może mi ktoś udzielić pomocy jak laikowi? Wystarczy gdzie czego szukać i jak to rozpoznać :(
    Uprzejmie proszę.

0 3
  • #2 17 Cze 2017 09:31
    japycz321
    Poziom 25  

HONDA1969 napisał:
    Albo ktoś pisze a to wejdź w ścieżkę (nie mówiąc jaką) i tam zmień to czy tamto.

Kolego, jeśli ktoś pisze to co wyżej to oczekujesz od niego że będzie wiedział gdzie Ty masz mapę lub panel?
    HONDA1969 napisał:
    Wiem że trzeba zainstalować Mort Script o którym wszyscy wspominają i opisują. Wszędzie jest opisane jakiego pliku szukać gdzie wrzucić. Tylko problem z tym że w 10 tematach jest coś innego co tak czy siak w końcowej fazie nie działa.

Mortscripta kolega niech sobie odpuści, bez doświadczenia raczej nic dobrego z tego nie wyjdzie a czasu na ogarniecie trzeba trochę poświęcić.
    HONDA1969 napisał:
    Jest tu to upierdliwe menu które chciałbym zmienić na jakieś które obsłuży 2 mapy bo w tym moge tylko jedną

Podsumowując, ma kolega możliwość zmiany ścieżki do programu nawigacyjnego?
    Jeśli tak to nie potrzebuje żadnego odblokowania. Wystarczy prosty panel zawierający dwa przyciski uruchamiające jedną albo drugą mape, z odpowiednio poustawianymi scieżkami do tych map. Fabrycznego menu się nie rusza. Producent urządzenie też podaje że jest ono odblokowane.

A wiec kwestia rozwiązania samego problemu: trzeba znaleźć np na chomiku panel 480 x 272(rozdzielczość kolegi urządzenia), jest tego mnóstwo, różnią sie wygladem, ilością ikon itd. Ustawić poprawnie scieżki w pliku konfiguracyjnym panelu dla obydwu map, np do automapy na karcie pamięci może to być:
    "\SDMMC\AutoMapa EU\wceAM.exe"
    Jeśli mapa znajduje się w innej lokalizacji to trzeba ścieżkę odpowiednio zmodyfikować. Po wszystkim w scieżce nawigacji w urządzeniu wybieramy nasz panel. Polecam wyłączyć też autostart tego panelu na początek

0
  • #3 22 Cze 2017 05:53
    marek216

Poziom 43  

Jeśli kupiłeś AM to z tego co pamiętam w instalatorze jest opcja dodatku dla SmartGPS. Wtedy po instalacji automatycznie masz dwie ikony do programów nawigacyjnych - możliwe że nie na ekranie głównym, lecz jako podmenu.

0
  • #4 22 Cze 2017 06:50
    koala106
    Poziom 39  

marek216 napisał:
    . Wtedy po instalacji automatycznie masz dwie ikony do programów nawigacyjnych - możliwe że nie na ekranie głównym, lecz jako podmenu.
    Nie w tym modelu - dodatek Smart działa na starych smartach bez wyboru programu nawigacyjnego w menu.

0
  Szukaj w 5mln produktów