Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY Switch Audio - Brzęczące kanały, brak regulacji głośności.

15 Cze 2017 00:33 456 4
  • Poziom 7  
    Witam! Postanowiłem zrobić sobie prosty switch audio z regulacją głośności. Prawdopodobnie moja niewiedza spowodowała, że coś jest nie tak. Jeśli ustawię potencjometr w innej pozycji niż 0, bądź zmienię pozycję na przełączniku obrotowym, lub wyłączę wyłącznik głośniki zaczynają brzęczeć. Luty sprawdzone, obstawiam, że jest jakiś problem z moim brakiem wiedzy na temat tego układu. Załączam schemat, może ktoś rozpracuje i powie mi, dlaczego jest taki problem. Jeśli byłoby to niejasne, to wejście oraz dwa wyjścia jack mają spięte kanały ze sobą. Masa idzie najpierw do wyłącznika, potem do potencjometru, następnie do przełącznika obrotowego, następnie do któregoś z wyjść.
    Proszę o pomoc.

PS, jeśli zły dział, proszę moderatora o przeniesienie.

DIY Switch Audio - Brzęczące kanały, brak regulacji głośności.
  • Poziom 7  
    D214d3k napisał:
    Użyj przełącznika z 2 a najlepiej 3 sekcjami żeby odseparować sygnały.

Gdzieś w internecie/stacjonarnie dałoby się takie coś znaleźć? Bo mój sklep elektroniczy nie ma takich bajerów niestety...
    Plus na 100% nie da się zrobić na pojedynczym?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Da się na 2 pojedynczych ale potencjometr musi być podwójny. Ten trzeci rozpinający masę nie potrzebny.
  • Poziom 7  
    D214d3k napisał:
    Da się na 2 pojedynczych ale potencjometr musi być podwójny. Ten trzeci rozpinający masę nie potrzebny.

Co za tym idzie masę mogę zrobić wspólną? I przełącznik muszę róznież podwójny zrobić?

Coś czuję, że czeka mnie zamówienie z TME...