Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha - Zakup i podłączenie kina Yamaha

Hiper0007 15 Cze 2017 09:43 624 3
  • #1 15 Cze 2017 09:43
    Hiper0007
    Poziom 2  

Witam. Chcę kupić kino domowe Yamaha amplituner HTR-6030 i DVD S663 amplituner nie ma wejść HDMI ani USB a DVD ma HDMI i USB. Chcę podłączyć odtwarzacz do tv Sony Bravia R48 B do którego mam podłączone już ps3 przez HDMI, w tv mam jeszcze jedno HDMI wolne. W jak podłączyć urządzenia ze sobą żebym przez DVD podczas oglądania filmów miał dźwięk w kolumnach oraz podczas grania na PS3 również był dźwięk w kolumnach. :) Amplituner z DVD i DVD do tv czy amplituner też musi być podłączony do tv nawet jak nie ma HDMI? Pozdrawiam.

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Cze 2017 10:34
    sosarek
    Poziom 43  

Możesz użyć kabli optycznych - wszystkie urządzenia podłączyć do telewizora i kablem optycznym do amplitunera lub konsolę i odtwarzacz bezpośrednio podłączyć do amplitunera.

0
  • #3 15 Cze 2017 13:47
    Hiper0007
    Poziom 2  

sosarek napisał:
    Możesz użyć kabli optycznych - wszystkie urządzenia podłączyć do telewizora i kablem optycznym do amplitunera lub konsolę i odtwarzacz bezpośrednio podłączyć do amplitunera.

Mógłbyś mi dokładnie opisać jaki kabel do jakiego urządzenia podłączyć pokolej :) bo jestem zielony :) w z góry dzięki :)

0
  • #4 15 Cze 2017 14:00
    sosarek
    Poziom 43  

Dopiero zauważyłem że DVD nie posiada wyjścia optycznego tylko Coaxial - w takim razie łączysz wyjście Coaxial odtwarzacza z wejściem Coaxial DVD amplitunera.
    PS3 podłączasz kablem optycznym do wejścia OPTICAL CD amplitunera, dodatkowo takim samym kablem możesz połączyć telewizor z amplitunerem.
    Plusy - urządzenia pracują niezależnie od włączonego telewizora, dodatkowo dźwięk z telewizora może lecieć przez amplituner.

0