Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWM712D - niektóre przyciski zmieniły swoje funkcje

15 Cze 2017 15:06 894 4
  • Poziom 2  
    Jak w temacie. Nie można zmienić poziomu wody, bo przycisk EcoPlus zamiast tego włącza funkcję opóźnienia startu (dedykowany temu przycisk działa prawidłowo). Przycisk awaryjnego otwarcia zmienia obroty wirowania (też dubluje właściwy przycisk). A - co dla mojej żony najgorsze - nie można zmienić temperatury prania, bo ten przycisk wogóle niczego nie zmienia, tylko wyzwala sygnał dźwiękowy typowy dla włączenia pralki pokrętłem. Dodatkowo przycisk START/PAUZA albo włącza program, albo... zmienia temperaturę prania - w zależności od chwilowego upodobania.
    Poza tym pralka pierze, grzeje, kręci, wiruje normalnie. Próbowałem ją zresetować - zgodnie z tym co znalazłem na formum - przytrzymując przycisk START przez 10 sek., ale albo zrobiłem to nieumiejętnie, albo przycisk START przestał taką funkcję obsługiwać, bo nie zauważyłem reakcji.
    Prawdopodobieństwo zalania elektroniki jest bliskie zeru, bo od czasu naprawy gwarancyjnej bardzo uważamy, żeby nie zmoczyć pralki, zwłaszcza od góry.
    Pralka ma 6 lat, na gwarancji wymieniany był (4 lata temu) moduł sterujący.
    Przymierzam się do wymontowania modułu sterującego i sprawdzenia stanu styków na przyciskach, ale chciałbym wcześniej dowiedzieć się, czy ma to jakiś sens. Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Dodam, że pralka nie wyświetla żadnego błędu.
  • Poziom 2  
    h jaworski napisał:
    Pracę rozpoczął bym od wymiany wszystkich microswiczy.

Też tak myślałem :) Jeśli wszystko działa oprócz klawiatury, to pewnie ta ostatnia padła. Trochę wilgoci plus kurz zbierany latami... Ale wolałem zapytać. Bo może to jakaś typowa usterka.
    Dziękuję!
  • Poziom 11  
    h jaworski napisał:
    Pracę rozpoczął bym od wymiany wszystkich microswiczy.
    Wątpię, żeby uszkodzenie microswitchy powodowało takie cuda. Poza tym mało prawdopodobne jest żeby uszkodziły się niemal wszystkie jednocześnie. Mi wygląda to na jakiś problem z multipleksowaniem przycisków.
  • Specjalista AGD
    A co jak tam jest nie klawiatura multipleksowa tylko parametryczna i wybrane swicze zmieniły parametry ? .
    Jak nie pomoże wymiana swiczy to zawsze można szukać dalej .