Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel wyszukanie wszystkich unikatów, zapis do listy

krzychu.m 15 Cze 2017 19:37 858 25
  • #1 15 Cze 2017 19:37
    krzychu.m
    Poziom 19  

Witam
    Mam pewną zagwozdkę, mianowicie potrzebuję wyciągnąć wszystkie unikaty, które znajdują się w kolumnie A i zapisać je do kolumny B. Na necie znalazłem formułę, która to wykonuje, niestety ma jeden minus, w przypadku gdy danych w kolumnie A będzie mniej niż zakres w tej formule, formuła wywala błąd. Wystarczy usunąć "g" z komórki A28 i wszystko znika. Jeśli ktoś ma jakiś patent na to, czy to przez zmianę tej formuły, czy przez stworzenie nowej byłbym wdzięczny.

0 25
  • #2 16 Cze 2017 01:45
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    ... potrzebuję wyciągnąć wszystkie unikaty, które znajdują się w kolumnie A i zapisać je do kolumny B. Na necie znalazłem formułę, która to wykonuje, niestety ma jeden minus, w przypadku gdy danych w kolumnie A będzie mniej niż zakres w tej formule, formuła wywala błąd. Wystarczy usunąć "g" z komórki A28 i wszystko znika. Jeśli ktoś ma jakiś patent na to, czy to przez zmianę tej formuły, czy przez stworzenie nowej ...

Kod: wrs
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

... :) ...

Excel wyszukanie wszystkich unikatów, zapis do listyUnikaty-..1.jpg Download (30.63 kB) Excel wyszukanie wszystkich unikatów, zapis do listyUnikaty-..2.jpg Download (15.25 kB)

https://filmy.elektroda.pl/100_1497569438.mp4

Kolega szukał w sieci i nie znalazł właściwego rozwiązania :?: ... :) ... na przykład:

=INDEKS($A$2:$A$28;PODAJ.POZYCJĘ(0;LICZ.JEŻELI($B$1:B1;$A$2:$A$28);0))

lub

=INDEKS($A$2:$A$28;PODAJ.POZYCJĘ(0;LICZ.JEŻELI($A$2:$A$28;"<"&$A$2:$A$28)-SUMA(LICZ.JEŻELI($A$2:$A$28;$C$1:C1));0))

Oczywiście wzory zastosowane jako formuły tablicowe.

Cytat:
    ... w przypadku gdy danych w kolumnie A będzie mniej niż zakres w tej formule, formuła wywala błąd. Wystarczy usunąć "g" z komórki A28 i wszystko znika ...

eee ... nie jest z tym tak źle, jak się koledze wydaje ... :) ... :

https://filmy.elektroda.pl/88_1497570236.mp4

1
  • #3 16 Cze 2017 15:53
    krzychu.m
    Poziom 19  

lanzul napisał:
    Kod: wrs [rozwiń]
    Aż ręce po klawiaturze długo i głęboko
    Szukały w necie, nie znalazły - i użytkownik pobladnął,
    Nie znalazłszy rozwiązania, już excelem nie władnął;
    I uczuł, że go pali problem rozogniony;
    Odpuścił go sobie tymczasem i w pielesze opadł;
    Nim znajdą rozwiązanie, zdrzemnie się do rana

Stary skąd ty bierzesz taki tekst?
    lanzul napisał:
    zdrzemnie się do rana

na szczęście są nocne marki :)

Wszystko fajnie tylko teraz jak na to patrze to się okazuje że nie do końca o to mi chodziło :oops:
    Potrzebuję formułę która wybierze wszystkie nazwy z kolumny A które zawierają w sobie nazwy z kolumny C i zapisze je do kolumny B.
    Pomożecie?

PS
    Co do filmów to nie mogę ich otworzyć.

0
  • #4 16 Cze 2017 16:21
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    ...Stary skąd ty bierzesz taki tekst? ...

Nie ja ... to Mitz Kyavych ... Re: DuTa: Or Dona .... :D :D :D ...

Cytat:
    ... PS

Jednemu burkowi 'player' na imię ?

0
  • #5 16 Cze 2017 16:41
    krzychu.m
    Poziom 19  

Nie mogę ich otworzyć ani pobrać.

0
  • #6 16 Cze 2017 18:03
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    ... Potrzebuję formułę która wybierze wszystkie nazwy z kolumny A które zawierają w sobie nazwy z kolumny C i zapisze je do kolumny B ...

"Wszystkie" ? Nawet te, które się powtarzają ?
    Wtedy w kolumnie 'B' będzie 9 'ew' w tym jedna 'ewa irek' ... :) ...
    Poza tym, muszą to być koniecznie funkcje ?

0
  • #7 16 Cze 2017 19:34
    krzychu.m
    Poziom 19  

Tak wszystkie ale tylko jeden raz czyli bez powtórzeń.
    Jeśli nie da rady formułą to przyjmę coś innego, ale fajnie było by formułą.

0
  • #8 16 Cze 2017 21:54
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    Tak wszystkie ale tylko jeden raz czyli bez powtórzeń...

"Spełnię wszystkie twoje życzenia, ale tylko trzy" ... powiedziała złota rybka rybakowi, który ją złowił i na patelnię z masłem wrzucił ... :) ...
    Czyli "nie wszystkie" tylko unikatowe ... ot różnica ... :) ...

Cytat:
    ...Jeśli nie da rady formułą to przyjmę coś innego, ale fajnie było by formułą...

Łaskawca ... :) ... mogę dorzucić moje stare, schodzone buty, jak kolega przyjmie rozwiązanie w postaci vba ... :) ... i dorzucę jeszcze parę ziarenek piasku, po których chodził ... kolega wie kto ... 'on' ... :) ...
    ... szykuje się robota dla matematyków ... :) ... od tablic i macierzy ...

A tak poważniej, to jest jeszcze taka sprawa, że te "nazwy" odniesienia z kolumny 'C', to rzeczywiście muszą być 'unikatowe'.
    Jeśli bowiem będą tam: "jan", "janusz", "ja" - to jeśli w kolumnie 'A' będą nazwy: "janusz", "janusz boco", "janusz botak", "januszowitus", "januszokawitus", "barba janusza", itp. to albo się wszystko "spie...y" do potęgi, albo nie będzie działać, czy to na funkcjach, czy to na vba ... msz, wgm ... i będzie się powtarzać, bo musi ...

Dodano po 11 [minuty]:

krzychu.m napisał:
    ...PS
    oraz
    krzychu.m napisał:
    ...Nie mogę ich otworzyć ani pobrać.

??? ja mogę i w MPC-HC się otwierają

0
  • #9 16 Cze 2017 21:55
    krzychu.m
    Poziom 19  

lanzul napisał:
    Jeśli bowiem będą tam: "jan", "janusz", "ja" - to jeśli w kolumnie 'A' będą nazwy: "janusz", "janusz boco", "janusz botak", "januszowitus", "januszokawitus", "barba janusza", itp. to albo się wszystko "spie...y" do potęgi, albo nie będzie działać, czy to na funkcjach, czy to na vba ... msz, wgm ... i będzie się powtarzać, bo musi ...

no ale te wszystkie wartości będą właśnie unikatowe, wartości wyszukane i wpisane w kolumnie B muszą mieć wartości z kolumny C. Czyli jak w kolumnie C będzie "janusz" to w kolumnie B powinny się znaleźć
    lanzul napisał:
    "janusz", "janusz boco", "janusz botak", "januszowitus", "januszokawitus", "barba janusza"

ale już "ja" tam nie powinno być..

0
  • #10 16 Cze 2017 21:59
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    lanzul napisał:

no ale te wszystkie wartości będą właśnie unikatowe, wartości wyszukane i wpisane w kolumnie B muszą mieć wartości z kolumny C. Czyli jak w kolumnie C będzie "janusz" to w kolumnie B powinny się znaleźć
    lanzul napisał:
    "janusz", "janusz boco", "janusz botak", "januszowitus", "januszokawitus", "barba janusza"

ale już "ja" tam nie powinno być..

"jan" też się zawiera w "januszu" i w jego wszelkich odmianach i z przyrostkami oraz przedrostkami ... i będzie się powtarzać znajdywanie kolejnych tych samych "januszy" zawierających "jana"

0
  • #11 16 Cze 2017 22:04
    krzychu.m
    Poziom 19  

I tak powinno być, wszystko co ma w sobie "jan" powinno być znalezione i wyświetlone.

0
  • #12 16 Cze 2017 22:28
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    I tak powinno być, wszystko co ma w sobie "jan" powinno być znalezione i wyświetlone.

Czyli nie będzie 'unikatów', bo raz na podstawie "jana" z 'C' wyświetlą się wszystkie "janusze" z 'A', które następnie zostaną ponownie 'wyświetlone' dla tym razem "janusza" z 'C'.
    Poza tym - jak odnieść się do oddzielnych: "maciek" i "halina" z 'C', w sytuacji, gdy w 'A' będzie "maciek halina", względnie "halina maciek" ? Też się to 'wyświetli' wielokrotnie, raz dla "maćka", a raz dla "haliny".

0
  • #13 16 Cze 2017 22:47
    krzychu.m
    Poziom 19  

Nie rozumiemy się albo ja nie kumie twoich opisów.
    Pierwsze z "jana" nie wyświetli się "janusze" bo w tym słowie nie ma takiej części jak"jana".
    Dwa "maciek halina" i "halina maciek" to dwa róże dane więc powinny zostać wyświetlone.
    Trzy jeszcze raz od początku.
    W kolumnie A mamy
    maciek
    maciek jan
    ewa
    ula
    eliza
    w kolumnie C mamy
    maciek
    eliza
    w kolumnie B powinny się znaleźć (wyświetlić) dane z kolumny A ale tylko te które mają w sobie dane z kolumny C czyli
    maciek
    maciek jan
    eliza

0
  • #14 16 Cze 2017 23:40
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:

krzychu.m napisał:
    Pierwsze z "jana" nie wyświetli się "janusze" bo w tym słowie nie ma takiej części jak"jana".
    Dwa "maciek halina" i "halina maciek" to dwa róże dane więc powinny zostać wyświetlone ...

Taa ... pewnie ... bo "jan" nie zawiera się w "janusz" - tylko tutaj może być zrozumiałe, że chodzi o "cały" wyraz a nie tylko jego część, ale w innych przypadkach ?

Ps:
    Wiesz co to odmiana przez przypadki i rodzaje ?
    jan - jana - janowi - z janem - o janie ...

Dalej:
    "maciek" nie zawiera się w "maciek halina" i w "halina maciek" ???
    a
    "halina" nie zawiera się w "maciek halina" i w "halina maciek" ???

krzychu.m napisał:
    ... W kolumnie A mamy
    maciek
    maciek jan
    ...
    eliza

w kolumnie C mamy
    maciek
    eliza

w kolumnie B powinny się znaleźć (wyświetlić) dane z kolumny A ale tylko te które mają w sobie dane z kolumny C czyli
    maciek
    maciek jan
    eliza

Dorzuć do kolumny C imię "jan" ... i co będziesz mieć w kolumnie B na podstawie kolumny A ?

maciek
    maciek jan
    eliza
    maciek jan

"maciek jan" x2 (raz dla "maćka" a raz dla "jana") jest unikatem ? ... 8-\ ?!

Dodano po 16 [minuty]:

I jeszcze inaczej ... co powinno znaleźć się w kolumnie B na podstawie poniższego obrazka:

Excel wyszukanie wszystkich unikatów, zapis do listy

0
  • #15 17 Cze 2017 10:11
    krzychu.m
    Poziom 19  

Cytat:
    krzychu.m napisał:
    Dwa "maciek halina" i "halina maciek" to dwa róże dane więc powinny zostać wyświetlone ...

Cytat:
    lanzul napisał:
    Taa ... pewnie ... bo "jan" nie zawiera się w "janusz" - tylko tutaj może być zrozumiałe, że chodzi o "cały" wyraz a nie tylko jego część, ale w innych przypadkach ?

Dobrze napisałem jeśli słowo szukane to "jana" to ze szukanych danych z kolumny A nie wyświetli Ci się "janusze" bo nie ma tam takiej części jak "jana".
    Cytat:
    Dalej:
    "maciek" nie zawiera się w "maciek halina" i w "halina maciek" ???
    a
    "halina" nie zawiera się w "maciek halina" i w "halina maciek" ???

zgadza się w niektórych przypadkach tak może być jak napisałeś ale "maciek halina" i "halina maciek" to są już dwie różne dane tak samo jak "96" i "69" (bez skojarzeń :)) i powinny być brane pod uwagę tylko raz czyli w kolumnie B powinny się znaleźć tylko raz (każde z tych wyrażeń). Jeżeli np: "maciek halina" został do kolumny B dodany ze względu na to że jest tam "maciek" to już nie powinno się tam to znaleźć z powodu że jest tam "halina".
    Cytat:
    "maciek jan" x2 (raz dla "maćka" a raz dla "jana") jest unikatem ? ... 8-\ ?!

w kolumnie B mają się znaleźć unikaty, czyli wartości które nie będą się powtarzać.
    Cytat:
    I jeszcze inaczej ... co powinno znaleźć się w kolumnie B na podstawie poniższego obrazka:

ewa
    ewa irek
    halina maciek
    maciek halina
    janusz
    janusz maniek
    janusz marek
    jurek jan
    maciek jan
    karolina
    karolina wacław
    sebastian rafał
    sebastian
    podane według kolejności wyszukiwania z kolumny C, chyba niczego nie pominąłem.

W formule zliczającej powinno się chyba znaleźć coś takiego
    =SUMA.ILOCZYNÓW(LICZ.WARUNKI(A2:A26;"*"&c2:c3&"*"))
    czyli wyszukuje wszystkie dane które mają w sobie wyrażenie z komórek C2:C3. Niestety nie wiem jak zrobić żeby dało pozycje z kolumny A. W takiej formule jak teraz zlicza tylko ilość wystąpień a to zdecydowanie za mało.

0
  • #16 17 Cze 2017 13:00
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    ... Dobrze napisałem jeśli słowo szukane to "jana" to ze szukanych danych z kolumny A nie wyświetli Ci się "janusze" bo nie ma tam takiej części jak "jana"...

Nie "jana" tylko "jan" ...
    Imię "Jan" w mianowniku to "Jan", ale w dopełniaczu i bierniku to już "Jana" ... (nawet jeśli pisze się z małej litery) ... :D ... takie normy językowe ...
    Wiadomo przecież, że chodzi o "jan", i o to że "jan" zawiera się w "janusz".

krzychu.m napisał:
    ... zgadza się w niektórych przypadkach tak może być jak napisałeś ale "maciek halina" i "halina maciek" to są już dwie różne dane tak samo jak "96" i "69" (bez skojarzeń :)) i powinny być brane pod uwagę tylko raz czyli w kolumnie B powinny się znaleźć tylko raz (każde z tych wyrażeń). Jeżeli np: "maciek halina" został do kolumny B dodany ze względu na to że jest tam "maciek" to już nie powinno się tam to znaleźć z powodu że jest tam "halina"... w kolumnie B mają się znaleźć unikaty, czyli wartości które nie będą się powtarzać ...

Co będzie decydować o tym, że poszukując "maciek" lub "halina" w danym obszarze w ciągu znaków: "maciek halina" i "halina maciek" mamy uzyskać tylko jedno powtórzenie danego ciągu (?): kolejność występowania fraz "maciek halina" i "halina maciek", czy też może kolejność poszukiwań danego ciągu znaków typu "maciek" względnie "halina" (?) ... czy też może kolejność występowania tego naszego "maćka" i tej naszej "haliny" w tych naszych: "maćku halinie" i "halinie maćku" ?

Jeśli kolejność taka czy inna, i chcesz to ogarnąć funkcjami, to życzę powodzenia - to już nie jest wydzielaniem unikatów, ale całym programem z częścią logiczno-decyzyjną typu "co zrobić, żeby był unikat, jeśli wynik powtarza się dla dwóch, lub więcej, różnych kryteriów wejściowych".

Opisz wszystko dokładnie punkt po punkcie, i kiedy ma coś zaistnieć, a kiedy nie ... i wtedy może ktoś się do tego przymierzy ... osobiście, to widzę tu "Find", "FindNext", "For each ... next" z operatorem "Like", itd.
    Możesz sobie podejrzeć w pomocy excela - przykładowo:
    Kod: vba

Kod: vba

0
  • #17 17 Cze 2017 13:17
    krzychu.m
    Poziom 19  

lanzul napisał:
    Opisz wszystko dokładnie punkt po punkcie, i kiedy ma coś zaistnieć, a kiedy nie ... i wtedy może ktoś się do tego przymierzy

prezes ale to przecież zrobiłem
    krzychu.m napisał:
    Potrzebuję formułę która wybierze wszystkie nazwy z kolumny A które zawierają w sobie nazwy z kolumny C i zapisze je do kolumny B.

jeśli w kolumnie A będzie "maciek halina" a w kolumnie C będzie "maciek", "halina" to w kolumnie B ma się pojawić "maciek halina" nie jest ważne jakie kryterium wyszukiwania przyjmie dla tej wartości czy to będzie "maciek" czy to będzie "halina" jest tot bez znaczenia, ważne by w kolumnie B była ta nazwa wyświetlona czyli "maciek halina"

0
  • #18 17 Cze 2017 13:47
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    ... jeśli w kolumnie A będzie "maciek halina" a w kolumnie C będzie "maciek", "halina" to w kolumnie B ma się pojawić "maciek halina" nie jest ważne jakie kryterium wyszukiwania przyjmie dla tej wartości czy to będzie "maciek" czy to będzie "halina" jest tot bez znaczenia, ważne by w kolumnie B była ta nazwa wyświetlona czyli "maciek halina"

Jest istotne, w przypadku vba - kod vba działa linia po linii, komendy wykonują się w kolejności ich pojawiania się - zależnie więc od tego co wpierw się pojawi trzeba się będzie następnie dostosować do tego pierwszego wystapienia. Jeśli pierwszy na liście będzie "maciek", to on "zawłaszczy" sobie "unikata" równego "maciek halina", jeśli natomiast "halińcia", to ona to zrobi ... kobiety bywają strasznie zaborcze ...

0
  • #19 20 Cze 2017 10:09
    Prot
    Poziom 27  

krzychu.m napisał:

Proponuje wykorzystanie formuły arkuszowej "RemoveDuplicates Columns" :idea: w małym makro - analogicznie jak w załączonym przykładzie :D
    uprawyPr..M.xls Download (51.5 kB)

0
  • #20 20 Cze 2017 11:10
    tata1
    Poziom 20  

Witam
    Kiedyś byłem w potrzebie i założyłem podobny temat, też chodziło o wyszukanie unikatów. Jeden z forumowiczów dał rozwiązanie, które umożliwia wyszukiwanie unikatów bez żadnego makra, samymi formułami. Wadą jest to iż wymaga zastosowania kolumny pomocniczej, (która może być ukryta). Dla mnie okazało się to rewelacją. Cokolwiek wpiszesz na dole listy, to u góry wyskoczą unikaty. Proste, a działa.
    Mnie pomogli, to się podzielę tym rozwiązaniem.

0
  • #21 22 Cze 2017 00:38
    lanzul
    Poziom 24  

Czyli, na podstawie #15 i #17, głównym kryterium jest wystąpienie na 'pierwszym' miejscu w przeszukiwanym ciągu, ciągu poszukiwanego i do tego 'ciągu pełnego', a nie fragmentarycznego, gdyż w tym przypadku w takim złożeniu jak "jurek zaszalał" odnaleziony mógłby być ciąg "jur" (jest takie imię ... :) ...)
    Czy znaki separujące frazy złożone zawsze będą w postaci odstępów, czy mogą być inne ?

0
  • #22 22 Cze 2017 09:37
    tata1
    Poziom 20  

Nie potrafię odpowiedzieć odnośnie zasad tej formuły, gdyż trochę jej nie rozumiem (mam za małe doświadczenie w excelu) - ale dla mnie ważne że działa i jest bardzo użyteczna.

Dla mnie ważne było żeby w sytuacji, gdy na dole mam wpisane: "pszenica jara", "pszenica ozima", "pszenżyto", czy tez nawet jak ktoś wpisze z literówką (przenica, pszeniica, pszerzyto), to żeby u góry wyskoczyły te wszystkie "unikaty". Formuła działa w ten sposób i jest to o co mi chodziło.

Formułę tę dostałem w moim temacie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3315686.html#16330045
    od użytkownika: adamas_nt
    post nr #8

0
  • #23 22 Cze 2017 16:40
    krzychu.m
    Poziom 19  

Prot napisał:
    krzychu.m napisał:

Proponuje wykorzystanie formuły arkuszowej "RemoveDuplicates Columns" :idea: w małym makro - analogicznie jak w załączonym przykładzie :D

tata1 napisał:
    Witam
    Kiedyś byłem w potrzebie i założyłem podobny temat, też chodziło o wyszukanie unikatów. Jeden z forumowiczów dał rozwiązanie, które umożliwia wyszukiwanie unikatów bez żadnego makra, samymi formułami. Wadą jest to iż wymaga zastosowania kolumny pomocniczej, (która może być ukryta). Dla mnie okazało się to rewelacją. Cokolwiek wpiszesz na dole listy, to u góry wyskoczą unikaty. Proste, a działa.
    Mnie pomogli, to się podzielę tym rozwiązaniem.

Panowie dzięki, ale to wszystko tak naprawdę można załatwić formułą z # 2, bez stosowania żadnych makr czy kolumn pomocniczych. Przykłady w załącznikach.

lanzul napisał:
    Czyli, na podstawie #15 i #17, głównym kryterium jest wystąpienie na 'pierwszym' miejscu w przeszukiwanym ciągu, ciągu poszukiwanego i do tego 'ciągu pełnego', a nie fragmentarycznego, gdyż w tym przypadku w takim złożeniu jak "jurek zaszalał" odnaleziony mógłby być ciąg "jur" (jest takie imię ... :) ...)

Nie, pierwsze kryterium nie musi być kryterium szukanym, nie musi zawierać nawet części szukanego kryterium. Jeśli szukaną frazą będzie "jur" i zostanie odnaleziona we frazie "jurek zaszalał" to powinna być zwrócona cala wartość czyli "jurek zaszalał".

0
  • #24 22 Cze 2017 20:50
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    ...Nie, pierwsze kryterium nie musi być kryterium szukanym, nie musi zawierać nawet części szukanego kryterium. Jeśli szukaną frazą będzie "jur" i zostanie odnaleziona we frazie "jurek zaszalał" to powinna być zwrócona cala wartość czyli "jurek zaszalał"...

No dobrze ... ale to jeszcze poproszę o podpowiedź dla niedźwiedzi polarnych z kazachstanów zjednoczonych afryki ...
    Mamy przykładowo:

I wariant
    ----------
    W kolumnie przeszukiwanej 'A':
    1. "maciek halina"
    2. "halina maciek"
    3. "maciekosz halinas"
    4. "halinas maciekosz"

W kolumnie 'C':
    1. "maciek"

Które ciągi z 'A' mają się pojawić w 'B' na podstawie 'C' ?

II wariant
    ----------
    1. "maciek halina"
    2. "halina maciek"
    3. "maciekosz halinas"
    4. "halinas maciekosz"

W kolumnie 'C':
    1. "halina"

III wariant
    ----------
    1. "maciek halina"
    2. "halina maciek"
    3. "maciekosz halinas"
    4. "halinas maciekosz"

W kolumnie 'C':
    1. "maciek"
    2. "halina"

IV wariant
    ----------
    1. "maciek halina"
    2. "halina maciek"
    3. "maciekosz halinas"
    4. "halinas maciekosz"

W kolumnie 'C':
    1. "halina"
    2. "maciek"

Uwaga: Cyferki przed tymi wszystkimi "maćko-halinami" oznaczają tylko i wyłącznie kolejność występowania w danej kolumnie.

0
  • #25 22 Cze 2017 21:20
    krzychu.m
    Poziom 19  

I Wariant
    skoro w C mamy maciek a
    w A
    maciek halina
    halina maciek
    maciekosz halinas
    halinas maciekosz
    to kolumnie B mają się pojawić wszystkie 4 nazwy bo, każda jest inna od pozostałej, bo każda zawiera w sobie maciek.
    To samo tyczy się pozostałych wariantów.

0
  • #26 22 Cze 2017 22:13
    lanzul
    Poziom 24  

krzychu.m napisał:
    ...to kolumnie B mają się pojawić wszystkie 4 nazwy bo, każda jest inna od pozostałej, bo każda zawiera w sobie maciek.
    To samo tyczy się pozostałych wariantów.

... :) ... to rzeczywiście ... ma kolega problem w tym temacie ... :) ...

0