Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP EliteBook 8740w - Wyłącza się z podpiętym zasilaczem- inaczej niż inne tematy

16 Cze 2017 03:12 672 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Wiem, że tematów dotyczących wyłączającego się laptopa na zasilaczu było setki ale niestety nie znalazłem niczego podobnego.

Mianowicie, laptop na baterii pracuje idealnie natomiast po podłączeniu do niego zasilacza wiatrak wentylator wchodzi na wysokie obroty a komputer się wyłącza. Dzieje się tak tylko przy większym obciążeniu np. oglądaniu filmów.

Największą ciekawostką jest jednak to, że problem występuję tylko w pokoju hotelowym (sprawdziłem wszystkie gniazdka i jest tak samo), natomiast w pracy jest wszytko w porządku.

Temperatura na procesorze podczas obciążenia to ok 63 stopnie

Laptop to HP EliteBook 8740w.

Pozdrawiam wszystkich.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 24  
    Nie napisałeś w jakim hotelu. Jeżeli jest to nie Polska, to możliwe, że zasilacz słabo daje sobie radę z np. obniżonym napięciem wejściowym (może być uszkodzony). Jeżeli jest to w Polsce, to zmierz miernikiem napięcie w sieci i będziesz miał odpowiedź. Nie ma opcji, żeby przy 230V w pracy i 230V w hotelu była jakakolwiek różnica w działaniu zasilacza (laptopa).
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 43  
    czasnaczok napisał:
    możliwe, że zasilacz słabo daje sobie radę z np. obniżonym napięciem wejściowym

Z "obniżonym" ? typowe zasilacze/ładowarki mają zakres zasilania od 100 do 240V więc chyba nie tu problem.
    Pytanie powinno być, co to za zasilacz ? Oryginalny, czy jakiś uniwersalny ?
  • Poziom 22  
    Napisz, jak sugerowali koledzy, jaki masz zasilacz oryginalny sygnowany z logo HP czy zamiennik?

Weź ze sobą raz inny zasilacz dedykowany do Twojego modelu laptopa (np. pożycz) i sprawdź czy działa poprawnie w hotelu.

To chyba najprostsza metoda diagnozy, bo przecież nie oddasz laptopa do serwisu i nie wyślesz ich hotelu ;-)
  • Poziom 9  
    Witam,
    faktycznie w tej chwili przebywam za granicą z napięciem 110V. Zasilacz jest oryginalny sygnowany logiem HP. Największą zagadką jest to, że w pracy jest wszystko w porządku natomiast w hotelu już zaczynają się problemy. Obawiam się, że nie mam czym zmierzyć napięcia w hotelu. Moim współpracownikom natomiast komputery pracują prawidłowo.
  • Poziom 24