Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

G-930F - Ekspertyza uszkodzonego ekranu

16 Cze 2017 12:02 759 2
  • Poziom 13  
    Cześć

Prowadzę krucjatę wobec Samsung - ich oryginalne etui Samsung FlipCover przyczyniło się do uszkodzenia 2 moich telefonów :(
    Moim celem jest uzyskanie kontaktu do zespołu, który to projektuje - może następny model i akcesoria (Galaxy S9) będzie już zrobiony 'dobrze'.

Jako 'punkt zaczepienia' reklamuję elektronicznie uszkodzenie wyświetlacza (po 24h uzywania aplikacji, zostało wypalone 'halo' na ekranie.
    Samsung odmówił wymiany ekranu na gwarancji/rękojmi - w związku z pęknięta szybką.
    Ja ze swojej strony nie zgadzam się na zapłatę pełnej kwoty za wymianę szybki, bo dostanę po naprawie - uszkodzony ekranik (a planowałem go sprzedać lub użyć dalej). Jako, że uszkodzenie ekranu jest nie związane z uszkodzeniem mechanicznym i powstało przed uszkodzeniem mechanicznym (tylko nie zdążyłem oddać do serwisu) - potrzebuję wykonać ekspertyzę, która potwierdzi (lub zaprzeczy) że pęknięta szybka nie ma związku z wypaleniem ekranu.
    :)

Czy ktoś z Warszawy (najchętniej powiązany z serwisem Samsung) podejmie się (odpłatnie) wykonania ekspertyzy-oględzin ekranu?
    Samsung skierował mnie do serwisu Regeneris w Raszynie (pod Warszawą - pomimo że mają serwis w Warszawie, który może to zrobić 'od ręki') - gdzie nie ma opcji aby podjechać na oględziny, i chcą mi zabrać telefon na 2 tygodnie.
    Sprawa toczy się od lutego, w piątek szybka pękła z drugiej strony (znowu obudowa Samsung FlipCover nie ochroniła telefonu ze względu na zły projekt) więc juz nie czekam dalej - chce wykonać płatną ekspertyzę, płatną wymianę szybki+ekranu (bez utraty gwarancji) - i z tym udać się do Samsung celem zwrotu poniesionych kosztów :)

Czy ktoś pomoże w załatwieniu sprawy?
    Tak jak pisałem - chodzi głównie o to, aby następny model był zrobiony 'dobrze' :)
    Ja na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego telefonu dla siebie niż Samsung Galaxy - więc chciałbym aby telefony i akcesoria były wolne od wad projektowych :) G-930F - Ekspertyza uszkodzonego ekranu G-930F - Ekspertyza uszkodzonego ekranu

Tu rozmawiam o prawnych aspektach sprawy

PS1.
    Zdjęcie wypalenia ekranu w moim S7 nie pokazuje uszkodzenia, załączam ten sam przypadek z telefonu S5 (tam wymienili na gwarancji "bez gadania" - w ciągu 24 godzin)
    PS2.
    Nie wiem czy pisze w dobrym dziale :/ niby to diagnoza, ale wymaga serwisanta :)
  • Admin grupy GSM
    Krótko i na temat, telefon posiada uszkodzenie mechaniczne i masz pozamiatane.
    Jeżeli posiadasz dużo pieniędzy na stracenie i chcesz z nimi powalczyć to powodzenia.

Przykładem niech będzie facet który odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 200zł. sprawę wygrał po 2 latach a kosztowało go to ok 10tyś. zł aby udowodnić, że miał rację.
  • Poziom 13  
    @tino2003 Dzięki :)
    Powiedzmy, że może mam kasę. Jeszcze się zastanawiam. Napewno muszę szybko wymienić szybkę(ekranik), a przed tym zrobić ekspertyzę - żeby sobie nie zamknąć tej drogi.

Co to za czasy, że zgłaszasz producentowi błąd w produkcie (już 2 lata temu), i nie ma żadnej odpowiedzi, że przyjęli do wiadomości (prawdopodobnie dział wsparcia nawet nie przesłał informacji do właściwego zespołu) - warto powalczyć o wspólne dobro.