Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN56M598EU - nie myje dolne ramię.

Dariusz.11 17 Cze 2017 08:02 756 2
  • #1 17 Cze 2017 08:02
    Dariusz.11
    Poziom 8  

Witam, w zmywarce uszkodzony jest silniczek sterujący - dystrybutorem alternatywnym lub jak kto woli aktuatororem, który odpowiedzialny jest za przełączanie kierunku przepływu wody góra, ramię górne, ramię dolne. Na co należy zwrócić uwagę podczas wymiany silniczka. to co wiem ustawienie kółek zębatych jest jednoznaczne - są nacięcia a więc nie ma problemu. Tylko jak ustawić przysłonę dystrybutora? Ma to wpływ na sterowanie, poprzez jedno z kółek, stykami i tym samym wskazuje sterownikowi w jakim położeniu jest przysłona.
    Silnik wymieniony. Koła zębate włożyłem zgodnie z wycięciami na nich a następnie włożyłem silnik i przykręciłem trzema wkrętami . Dystrybutor działa. Uszkodzony silnik spalił też triak w sterowniku, który został wymieniony. Teraz ramiona obracają się. Ze zmywarką walczę dalej, nie działa grzanie i suszenie.
    Grzanie nie działa, wyświetla się błąd E10, za duże opory przepływu wody przez grzałkę. Wg mnie źle jest ustawiona biała płytka z otworami kierująca wodę (przez otwory wlotowe) na ramiona i sufit względem krzywki sterującą stykami. Proszę o informację w jakim położeniu powinna być przysłona.

0 2
  • SterControl
  • #2 22 Cze 2017 07:25
    Dariusz.11
    Poziom 8  

Moje kolejne "boje" ze zmywarką. Okazało się, że nie ma elektrycznego styku na blaszkach ze zdjęcia "krzywka" . Blaszki stykały się mechanicznie bez kontaktu elektrycznego, były jak nowe koloru miedzi. Po wyczyszczeniu drobnoziarnistym papierem ściernym jest OK. Koła zębate założone zgodnie z wycięciem. Ten element zmywarki działa. Po uruchomieniu pojawił się kolejny problem, słabo wypompowuje wodę błąd e25. Trzyletnia zmywarka Siemensa mało używana ...ech.
    Walczę dalej .

0
  • SterControl
  • #3 03 Lip 2017 12:23
    Dariusz.11
    Poziom 8  

Zmywarka naprawiona, pompa oczyszczona. Zmywarka jest z Zeolith. Uszkodzona grzałka w pojemniku z zeolith blokowała grzanie wody. Po wymianie grzałki w pojemniku z zeolith zmywarka działa :-)

0