Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus GL502vw - Duże obciążenie karty graficznej w spoczynku - wirus?

Molendos 16 Cze 2017 15:09 438 3
  • #1 16 Cze 2017 15:09
    Molendos
    Poziom 2  

Cześć!
    Wczoraj zauważyłem, że taktowania karty graficznej kręcą się na maksa mimo, że nic nie robię. Miałem już ten problem wcześniej i wtedy do tego dochodziła jeszcze bardzo wysoka temperatura, a poradziłem sobie przywróceniem komputera do ustawień fabrycznych. Przez chwilę było ok. i problem znów powrócił. Mam pewne podejrzenia. Za pierwszym razem odpaliłem malware bytes i znalazło mi bakterię w plikach utorrenta, obecnie używałem innego klienta torrent i również w plikach ów programu. Chciałem znów przywrócić ust. fabryczne, ale o dziwo laptop prosi mnie o nośnik z systemem. Zmieniałem ostatnio fabr. dysk ssd na inny ssd i to wygląda jakbym przy klonowaniu utracił partycję recovery ?? trzeba będzie zgłębić temat chyba, że ktoś tutaj podpowie gdzie mogłem popełnić błąd. A zwracam się z prośbą o opanowanie tej karty graficznej. Widziałem, że na tym i innych forach przewijał się już taki problem i najczęściej były to wirusy. Myślę, że ram też jakby ma większe zużycie. Wrzucam zrzut ekranu z temp i obciążeniem.

Asus GL502vw - Duże obciążenie karty graficznej w spoczynku - wirus?

0 3
  • Pomocny post
    #2 16 Cze 2017 20:06
    Dra98
    Poziom 41  

Molendos napisał:
    Wrzucam zrzut ekranu z temp i obciążeniem.

Zamiast tego przydał by się screen z process explorer i logi z FRST
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1044160.html
    Ponadto sugeruję wykonać skan AdwCleaner i Malwarebytes Anti-Malware.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Cze 2017 23:24
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Molendos napisał:
    Widziałem, że na tym i innych forach przewijał się już taki problem i najczęściej były to wirusy.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.
    Uruchom FRST i kliknij "Scan". Wstaw raport FRST i Addition jako załączniki.

0
  • #4 17 Cze 2017 12:08
    Molendos
    Poziom 2  

Asus GL502vw - Duże obciążenie karty graficznej w spoczynku - wirus? Asus GL502vw - Duże obciążenie karty graficznej w spoczynku - wirus? Wykonałem całą procedurę tak jak ww. linku. Wrzucam paczkę raportów. Cureit2 to log po zneutralizowaniu zagrożenia. Dzięki za zainteresowanie :)

EDIT
    Mimo użycia antywirusów problem nadal nie ustępuje. Czy logi z FRST coś sugerują?

Scaliłem oraz poprawiłem sposób zamieszczenia plików. RADU23

0