Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-46D64U - Z USA brak fonii po HDMI

Darek.S 16 Cze 2017 20:56 846 6
  • #1 16 Cze 2017 20:56
    Darek.S
    Poziom 31  

Witam jak w temacie telewizorek ze Stanów przy czym był użytkowany z jakimś dekoderem sat ( szczegółów nie znam tzn modelu i na jakim złączu) właśnie przez obywateli tego kraju u nas w Polsce. Sam posiadam w domu LG ze stanów i użytkował go mój syn z Nboxem ustawionym na 60Hz a obecnie z Arivą 4K ustawioną takoż. Tutaj ku mojemu zdziwieniu z fergusonem 750i pracuje ( obraz) nawet z odświeżaniem 50Hz ( te ze stanów przeważnie pracują tylko przy 60Hz). Podobnie jest z tunerem Orange z tym, że rozdzielczość to tylko 480p. I niestety w Orange nie ma jej jak zmienić. Z Fergusonem pracuje do 1080i. Próbowałem Tylko na HDMI. mam zamiar sprawdzić ten TV z NBoxem ( oczywiście Enigma ) i po analogu. Ale z tego co wiem ( bo nieraz widziałem) obraz po analogu w NTSC na takim wielkoformatowym TV to porażka. Oczywiście jest opcja użytkowania po HDMI z Orange ( te 480p wypadają o niebo lepiej niż NTSC...) i jakimś małym wzmacniaczem na fonie. Ale pytam czy jest sposób by ruszyło to po HDMI z fonią?
    Druga kwestia to zasilanie. Jest do niego transformator 230/110 ale duży i buczy. A z tabliczki wynika, że z 230 powinien poradzić
    Sharp LC-46D64U - Z USA brak fonii po HDMI

0 6
  • #2 16 Cze 2017 21:55
    Mirek Z.
    Moderator

Darek.S napisał:
    A z tabliczki wynika, że z 230 powinien poradzić
    Nie wynika - w górnej części tabliczki napisano, że 120V 60Hz dla wersji z Ameryki Północnej.

0
  • #4 19 Cze 2017 22:25
    Darek.S
    Poziom 31  

Zauważyłem, że wszystkie opcje audio są nieaktywne. Po Resecie do ustawień fabrycznych fonia już jest. Tuner IPTV od Orange już chodzi niestety na rozdzielczości 480p. Telewizor go identyfikuje jako Sagemcom. Pytanie jak ewentualnie zmusić ten tuner do pracy z lepsza rozdzielczością? W menu tunera jest napisane, że po HDMI rozdzielczość jest ustawiana automatycznie ( zapewne telewizora nie ma w wykazie urządzeń wspólpracujących i asekuracyjnie ustawiana jest najniższa rozdzielczość. Kiedyś miałem problem z takim tunerem i konsultant poprowadził mnie jak dokonać resetu do fabrycznych. W tym celu trzeba było wejść w menu serwisowe przy pomocy sekwencji kolorowych przycisków ( podobnie mają Nboxy). Może ktoś wie bo ja nie zapisałem :cry:

0
  • Pomocny post
    #5 19 Cze 2017 23:16
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm ...

Czy kolega sprawdził ustawienia wejść HDMI w telewizorze?

Z opisanych objawów można wysnuć wniosek, że opcja "Auto View" w telewizorze jest wyłączona.
    W praktyce oznacza, że TV nie zezwala na zmianę swoich ustawień rozdzielczości, co przenosi się na dekoder.
    Telewizor powinien zaakceptować sygnały 720p i 1080i również.
    Proszę to sprawdzić. I chyba nie muszę przypominać, że każde wejście HDMI jest ustawiane indywidualnie.

Na wszelki wypadek proszę również sprawdzić czy funkcja AQUOS-Link jest wyłączona. To też potrafi "nabruździć" :)

0
  • #6 20 Cze 2017 08:18
    Darek.S
    Poziom 31  

Polon_us napisał:
    Hmm ...

Czy kolega sprawdził ustawienia wejść HDMI w telewizorze?

Tak sprawdziłem. I wspomniana opcja Auto viev była chyba włączona ale niestety nie było możliwości jej zmienić. Co do Aquos link to tego rzeczywiście nie sprawdziłem.
    Dodam, że na wspomnianym Fergusonie 750i takich problemów nie było. Ale Ferguson ma możliwość zmiany rozdzielczości a Sagemcom Orange już nie ( choć bliźniacze odbiorniki NC+ tej firmy to mają). A jak działa automatyka to widać :| .
    telewizor mam prawie po drodze to w wolnej chwili sprawdzę. Dzięki.

Dodano po 6 [minuty]:

Darek.S napisał:
    W tym celu trzeba było wejść w menu serwisowe przy pomocy sekwencji kolorowych przycisków ( podobnie mają Nboxy). Może ktoś wie bo ja nie zapisałem :cry:

znalazłem - niebieski-żółty-niebieski

0
  • #7 21 Cze 2017 22:02
    Darek.S
    Poziom 31  

Sprawdził4em zarówno Auto -Viev jak i Aquos link. Dalej 480p. Niebieski -żółty-niebieski dale tylko wgląd w pewne parametry i reset co nic nie dało
    ( resetowałem). Dla mnie kicha ale może się mylę...
    Sharp LC-46D64U - Z USA brak fonii po HDMI Sharp LC-46D64U - Z USA brak fonii po HDMI Sharp LC-46D64U - Z USA brak fonii po HDMI

0