Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Digispark - restarty i zawieszanie sie uC

pyton 16 Cze 2017 23:11 705 2
  • #1 16 Cze 2017 23:11
    pyton
    Poziom 21  

Witam

Chciałem sobie zrobić taki prosty sterowniczek do zgrzewarki.

Do napisania programiku użyłem Arduino IDE i testy wstępne były na Arduino Uno.
    Testy wypadły pomyślnie i programik dobrze działał.

Po wgraniu tegoż programu do Digispark'a (ATTINY85 z bootloaderem) niestety już coś nie działa...

Soft:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

uC wiesza się gdy wartości spadają poniżej 2500 czyli 1/2 napięcia wejściowego na wejście Analogowe (czyli około 512). W zakresie ~ 2500 do 5115 wszystko działa poprawnie i nic się nie wiesza.

Ktoś podpowie co zepsułem że nie chce ten kod zadziałać na Digispark'u a na Uno działa bez problemu?

• #2 17 Cze 2017 05:59
    emarcus
    Poziom 34  

pyton napisał:
    Witam

Chciałem sobie zrobić taki prosty sterowniczek do zgrzewarki.

Do napisania programiku użyłem Arduino IDE i testy wstępne były na Arduino Uno.
    Testy wypadły pomyślnie i programik dobrze działał.

Po wgraniu tegoż programu do Digispark'a (ATTINY85 z bootloaderem) niestety już coś nie działa...

Soft:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

uC wiesza się gdy wartości spadają poniżej 2500 czyli 1/2 napięcia wejściowego na wejście Analogowe (czyli około 512). W zakresie ~ 2500 do 5115 wszystko działa poprawnie i nic się nie wiesza.

Ktoś podpowie co zepsułem że nie chce ten kod zadziałać na Digispark'u a na Uno działa bez problemu?

Powodem problemów jest nie kompatybilna biblioteka: <LiquidCrystal_I2C.h> .
    - szczegółowy opis znajdź tu:
    http://www.instructables.com/id/Using-an-I2C-LCD-on-Attiny85/

e marcus

• #3 19 Cze 2017 17:59
    pyton
    Poziom 21  

Witam

Dzięki za podpowiedz.
    Mi LCD działa dobrze wyświetla wszystko dobrze. Problem w tym ze jak kręcę potencjometrem to w zakresie powyżej 2500 (odczytana wartość analogowa x5) wskazuje dobrze i wszystko działa natomiast gdy będę zmniejszał wartość to uC się zawiesza robi i sam się zrestartuje.

Dodam, iż przetestowałem biblioteki o których mowa w linku i efekt taki sam...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME