Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic RQ - E35V - niesprawności FM radio

17 Cze 2017 11:15 423 6
  • Poziom 10  
    Kupiłem sobie niedawno używany walkman Panasonic RQ - E35v.
    Po wymianie pasku i smarowaniu zapracował magnetofon. Ale auto rewers kiedy odgrają dwie strony
    kasety nie chce dalej kontynuować odtwarzanie kasety. Trzeba najpierw naciskać na stop, potem przewijanie
    w przód, po czym start - wtedy wszystko dalej gra.
    Ale z tym problemem można żyć.
    Główny problem z FM radio.
    Radio łapi tylko cztery stacji, kiedy na innym radio odbieram 14 stacyj radiowych.
    Może ktoś miał taki problem? To bardzo proszę mi napisać jak to usunąć.
  • Poziom 10  
    Dzieńkuje za instrukclę obsługi.
    Poszukam i spróbuje inne słuchawki.
    Ciekawo że na długich (AM) falach radio pracuje dobrze.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Usterka była w przełączniku FM reception.
    Po stosowaniu płynu ,,Kontakt S" i oleju ,,Switch" radio zapracowało na dużo lepiej.
    Zostało się znaleźć słuchawki z długim sznurę...
  • Poziom 26  
    Na jakich długich, przecież w specyfikacji jest napisane że zakres jest od 522 kHz do 1629 kHz a to zakres fal Śr,chyba że zostało przestrojone. A na AM (Dł i Śr) używa się anteny ferrytowej.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Pod czas słuchania okazało się że zrasta zużycie energii. Baterii alkalicznej wystarczało tylko
    na 8 godzin pracy kasety. Radio po 15 - 20 minut pracy samo wyłączało się. W końcu znikł dźwieńk, zgasł ekran i zapracował silnik magnetofonu. Po powtórnym wlączeniu ekran i wszystkie funkcji ponownie pracowali, tylko znikł dźwieńk. Pod czas sprawdzania płyty okazało się że była kiedyś uszkodzona wilgotnością i dzieli się z jednej strony na warstwy. W jakiś czas odmówił i procesor. Tylko pracowało testowanie baterii.
    W koncu ja zdecydowałem się że mnie nie wyzpłaca się taka renowacja.
    Temu wykorzystałem części od tego walkmana żeby wrócić do życia walkman Sony WM-EX352, który teraz pracuje jak nowy.
    Zostało się tylko znaleźć płytę w dobrym stanie do mego Panasonic RQ- E35v albo dać mechanikię w Panasonic
    podobnej budowy...