Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP 6240 - Błąd F6 EC krótko po starcie

17 Cze 2017 14:06 5097 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADP 6240/1 FD. Nr serwisowy 8542 624 01053.
    Zmywarka po uruchomieniu włącza na chwilę pompę do wypompowywania wody (robiła tak zawsze nawet przed problemem), potem nabiera wody (odsuwałem ją z zabudowy i widziałem że napełnia się najpierw plastikowy zbiornik po lewej stronie a następnie ten po prawej). Chwilę potem zmywarka wypompowuje wodę i piszczy jednokrotnie (jak po zakończeniu zmywania) a po otwarciu drzwi stwierdzam że na panelu mruga na zmianę kod F6 i EC. Dziwi mnie to EC bo nigdzie nie znalazłem informacji o takim kodzie. Czytałem sporo postów o problemach z kodem F6 ale nigdy EC.
    Dodam że posprawdzałem wszystkie węże, nic nie jest pozaginane, zmywarka napełnia się wodą szybko, odpuszcza też normalnie jak zawsze. Od roku chodzi dobrze i nagle ten feler. Co może być przyczyną?

Edit: Włączyłem program nr 2 (mycie wstępne zimną wodą) i zmywarka pracuje prawidłowo (jak sądzę). Napełnia się zbiornik po prawej, zmywarka myje (słychać obracające się łopaty i pompę myjącą) po czym ten poziom powoli opada (łopaty stoją), po czym znowu myje i poziom wody w zbiorniku się podnosi. Cykl się powtarza kilkukrotnie.
    Sprawdzałem też przy zamknięty zaworze wody, wyświetla się komunikat H2O przy próbie napełnienia.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Dawid
  • Moderator AGD i automatyka
    F6EC oznacza że elektronika nie dostaje sygnału że woda została pobrana.
    Wyciągnij filtry i znajdź czujnik wody, wygląda tak:
    https://north.pl/karta/metnosciomierz---czujn...warki-whirlpool-480140101529,730-YC-2176.html

Możliwe że jest zanieczyszczony i wystarczy wyczyścić.
  • Poziom 2  
    Przeczyściłem czujnik jak radziłeś, chociaż nie był zabrudzony, i niestety nie pomogło. Czy to może oznaczać że jest uszkodzony czy może być jeszcze jakaś przyczyna?