Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena i dekoder DVB-T - Samsung, DVB-T, antena kierunkowa, brak MUX 2 i 3

17 Cze 2017 14:08 1035 3
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z odbieraniem sygnału z MUX 2 i 3 na telewizorze (Samsung) z wbudowanym dekoderem DVB-T. Mianowicie wygląda to tak że po wyszukaniu programów przebarwia wszystkie z tych dwóch multipleksów a reszta działa bez zarzutów. Antena którą mam jest kierunkowa i była ustawiana w różnych kierunkach w których są odbiorniki w okolicy i za każdym razem dzieje się to samo. Z kolei pożyczyłem i podłączyłem dekoder DVB-T od telewizora kineskopowego i przez niego na tej samej antenie przetwarza mi obraz ze wszystkich programów bez problemów. W czym tkwi problem? Czy to antena jest wadliwa? Czy może coś innego szwankuje?
  • Poziom 43  
    Skoro na dekoderze DVB-T działa to albo dla TV sygnał jest zbyt słaby lub zbyt mocny.
    Tego niestety nie wiemy po twoim pisaniu.
  • Poziom 15  
    hubi1467 napisał:
    przebarwia
    -czyli co robi? to określenie niczego nie wyjaśnia - moim zdaniem przyczyną jest za mała czułość głowicy telewizora i(lub) mały zysk anteny w stos do czułości głowicy - samo określenie kierunkowa również niczego nie wyjaśnia bez podania jej podstawowych parametrów jak też warunków lokalizacji i odległości od nadajnika