Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmienić tryb kontrolera w biosie phoenix

17 Cze 2017 14:18 681 13
  • Poziom 6  
    Tak jak w temacie czy ktoś wie jak zmienić tryb kontrolera SATA w biosie phoenix na IDE?
  • Poziom 39  
    Nie zawsze da się zmienić...
    Zależy od biosu/płyty.
    W laptopach często niewykonalne.
  • Poziom 6  
    Płyta główna to gigabyte GA-945GZM-S2
    W załączniku przesyłam zdjęcie ustawień jakie są i mniej więcej gdzie należy zmienić ten tryb tylko nigdzie nie mogę tego znaleźć.
    Potrzebuję zmienić tryb bo prawdopodobnie to jest przyczyną blue screena zdjęcie w załączniku ( tak bynajmniej pisze na necie ) chyba że macie jakiś inny pomysł co zrobić aby to naprawić
  • Spec od komputerów
    Kiedy wyswietla sie ten niebieski ekran? Przy starcie? Czy po uruchomieniu systemu?
    Jezeli to drugie to nie ma to zwiazku z trybem pracy kontrolera.

Na screenie z biosu masz opcje zmiany trybu pracy kontrolera, Sata mode -> Enchanced lub Compatible.

Ps. Zapoznaj sie ze znaczeniem slowa "bynajmniej" -> http://sjp.pwn.pl/slowniki/bynajmniej.html
  • Poziom 6  
    Przy starcie wyświetla się błąd, próbowałem zmieniać i to nic nie dało :/
    Miało być przynajmniej a nie bynajmniej ;)
  • Spec od komputerów
    Dysk masz podlaczony pod sata? Masz tylko jeden dysk? Kolejnosc bootowania masz ustawiona poprawnie?
  • Poziom 6  
    3 razy tak, tym bardziej nwm co jest nie tak :/
  • Spec od komputerów
    Sprawdzales czy dysk jest sprawny? Zamiesc stan smart tego dysku, np. z Mhdd (pod F8) lub z innego programu.
  • Spec od komputerów
    Mhdd masz sciagnac z internetu i uruchomic z bootowalnego nosnika, a nie klikac F8 przy starcie komputera...

Sprawdz wszystkie opcje, ktore sa widoczne na screenie.
  • Poziom 6  
    Udało mi się rozwiązać problem i komputer działa a co do testu dysku to próbowałem zeskanować, ale niestety komputer nie mógł znaleźć zbotowanego pendrive'a​.
    Dziękuję wszystkim za pomoc
  • Spec od komputerów
    > Udało mi się rozwiązać problem i komputer działa

Napisz jak.
  • Poziom 6  
    Próbowałem wgrać nowy system leć w połowie się zresetował, w tym momencie cierpliwość mi się skończyła i użyłem argumentu siłowego po czym spróbowałem wgrać system jeszcze raz i się udało.