Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik, wyłącznik kompresora 7,5 kW - jak podłączyć?

17 Cze 2017 16:33 2853 17
  • Poziom 8  
    Witam, potrzebuję fachowej pomocy jak dokładnie podłączyć główny wyłącznik kompresora sprężarki. Z L1 jest wypuszczone na wyłącznik, do czego służą te 2 wolne kable (niebieskie) na L3 oraz A2, czy cewkę trzeba zmostkować?
    Na jedną fazę pójdzie cewka?
    Załączam zdjęcia:
    Stycznik, wyłącznik kompresora 7,5 kW - jak podłączyć?20170617_1..506.jpg Download (3.31 MB) Stycznik, wyłącznik kompresora 7,5 kW - jak podłączyć?20170617_1..333.jpg Download (3.64 MB) Stycznik, wyłącznik kompresora 7,5 kW - jak podłączyć?20170617_1..318.jpg Download (4.03 MB) Stycznik, wyłącznik kompresora 7,5 kW - jak podłączyć?20170617_1..350.jpg Download (3.56 MB)
  • Poziom 18  
    Na pierwszym zdjęciu masz fotkę stycznika z cewką na 380 V, czyli międzyfazową, czyli nie zasilisz tego stycznika z jednej fazy.
    Przewody niebieskie zaślepione wystają , ponieważ ktoś miał taką fantazję. Nic z tego nie wynika.
    Na dalszych fotkach masz schemat, i podłączone podzespoły według tego schematu.

I co ty chcesz?

Jaaaaajććć...

Przepraszam, to fotki tej samej skrzyneczki.
    Pomiędzy te 2 niebieskie powinien być wpięty wyłącznik ciśnieniowy, który steruje tym wszystkim.
    Jeśli zewrzesz te 2 niebieskie, to załączysz, ale nic ci tego nie wyłączy, także musi być wyłącznik ciśnieniowy.
  • Poziom 8  
    Wyłącznik idzie z L1 góra i na termiku, L3 fabrycznie wypuścili kabelek i A2 więc nie wiem o co chodzi, na wyłącznik ciśnieniowy jest wyjście przy termiku , a może ktoś wytłumaczyć jak podpiąć górę ?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    L1, L2, L3 zasilanie do L1, L2, L3 na styczniku, niebieskie zaślepione do wyłącznika ciśnieniowego.
    Więcej nie podpowiadam, bo jeśli po tym poście nie zaczaisz o co chodzi, to lepiej, żebyś za to nie brał się.
  • Poziom 8  
    Nie , na presostat idą te 3 fazy niżej przy termiku w lewo od czerwonego pokrętła od amperów . Jak mogę pchać 2 niebieskie zaslepione kable na presostat , na schemacie tak jakby widać że A2 jest zmostkowane z L3
  • Poziom 38  
    Witam.
    Wyłącznik ciśnieniowy podlącz tak jak podpowiada Kolega Beam_beer. Górne zaciski; L1, L2, L3 to zasilanie, dolne zaciski wyjście na silnik.
    Oczywiście przy podłączeniu zasilania nie można zapomnieć o przewodzie ochronnym PE.
  • Poziom 8  
    Rozumiem, srubka z masą jest na obudowie.
    A oznaczenie A1 ( podłączone czerwonym do termika )
    A2 (wypuszczony niebieskim )
    Co oznaczają te A1 , A2
    Nie siedzę za dużo w elektryce , ale do czegoś musi być te A2 niebieskie :)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    A1,A2 -na styczniku ,to zaciski cewki stycznika.Te dwa niebieskie podłącz do wyłącznika cisnieniowego.
    Sterowanie przebiega tak;
    Faza L1 przychodzi na zacisk L1 zasilania stycznika, przechodzi na wyłącznik
    -z wyłącznika dochodzi do termika
    -z termika przechodzi na A1(zacisk cewki stycznika)
    -z zacisku L3 (do którego jest podlączona faza L3 zasilania)przechodzi przewód na zacisk A2 cewki stycznika
    Cewka jest zasilana między fazowo (400V )jak wcześniej było napisane przez kolegów.
  • Poziom 8  
    Czyli L1 , L2, L3 podpinam zasilanie , A2 łącze z L3
    A dołem na presostat (wyłącznik ciśnieniowy 3 fazowy)
    ??
  • Poziom 38  
    Nie.
    Mając presostat 3-fazowy,korzystasz z jednej pary styków ,do których podłącz przewody niebieskie zaizolowane plastikowymi zaślepkami.
  • Poziom 8  
    Dziwne bo na dole jest wyjście na wyłącznik ciśnieniowy przez termik
    Stycznik, wyłącznik kompresora 7,5 kW - jak podłączyć?
  • Poziom 38  
    Do wyjścia stycznika jest podłączony termik,do wyjścia z termika podłącz silnik.
  • Poziom 8  
    Tam właśnie wypuszczam na wyłącznik ciśnieniowy (presostat), a z presostatu na silnik.
  • Poziom 38  
    Można tak ,ale poco ?.
    W takim razie przewody niebieskie muszą być złączone ze sobą.W tym układzie nieptrzebnie cierpią styki presostatu,który jest pewnie droższy niż stycznik który masz zastosowany.
    Ja bym zrobił tak jak piszę(presostat steruje stycznikiem),Ty zrób jak sobie chcesz .
  • Poziom 8  
    Czyli źle nie myślałem , mniej więcej już rozumiem
    Dzięki wielkie , gdyby coś to się odezwę :)
  • Poziom 8  
    Podłączyłem tak jak opisywaliście wyżej, wszystko ładnie działa, sorki za nieporozumienie i dziękuję bardzo za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Nie ma sprawy ,warto pomagać.