Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G oringi nagrzewnicy

mkpl 17 Cze 2017 17:06 1149 3
  • #1 17 Cze 2017 17:06
    mkpl
    Poziom 37  

Witam
    Czy da się dopasować jakieś typowe oringi czy raczej jedynie zestaw naprawczy?
    Piec firmy Behr.

Zastanawia mnie też sprawa elektrozaworu. Oryginalny się uszkodził (złamał) zespawałem plastik i jest ok. Planuję go pozostawić w pozycji przepuszczającej płyn przez nagrzewnicę i stale odłączyć. Czy to będzie miało jakiś znaczny wpływ na możliwości chłodzenia klimatyzacji? Bo z tego co widziałem w nowszych rozwiązaniach już tego elektrozaworu nie montowali, choć mogli tez zmienić konstrukcję klap.

0 3
  • Pomocny post
    #2 17 Cze 2017 18:21
    Megawe
    Poziom 30  

Oringi do lornetki 4 szt. mają średnicę wewnętrzną 17 mm a grubość 2,5 mm

0
  • Pomocny post
    #3 17 Cze 2017 18:31
    Jarzabek666
    Poziom 27  

mkpl napisał:
    Czy to będzie miało jakiś znaczny wpływ na możliwości chłodzenia klimatyzacji? Bo z tego co widziałem w nowszych rozwiązaniach już tego elektrozaworu nie montowali, choć mogli tez zmienić konstrukcję klap.

W dwóch autach tak zrobiłem że zawory są otwarte cały czas nie było jakiegoś dyskomfortu działa wszystko prawidłowo zimno/ciepło/klima.

W serwisie podobno już nie montowali tego zaworu gdy był uszkodzony a dwururkę zestaw zastępczy.

0
  • #4 18 Cze 2017 13:36
    mkpl
    Poziom 37  

Bardzo dziękuję za odpowiedz.

To w takim razie nawet tego nie podłączam bo roboty z tym trochę jest a szkoda zwiększać prawdopodobieństwo awaryjności. Choć moja naprawa jest raczej skuteczna bo wykonałem test 100 przełączeń i wszystko wygląda jak zaraz po naprawie ;).
    Mam tylko nadzieję, że nic nie będzie ciekło, bo usunąłem te oryginalne nity w "części zaworu" i całość trzyma się teraz na wkrętach od silnika.

@Megawe rozumiem, że takie montowałeś i wszystko jest ok? Ja zastosowałem 3 mm grubości i bez szans ale sugerowałem się tym co zastałem. Mój oring wyglądał trochę jak kwadring i nie byłem czy jest już odciśnięty czy w jakimś specjalnym wykonaniu.

0