Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Ideapad 100 - 15IBD - Spadek wydajności WiFi

Czikson 17 Jun 2017 17:41 1113 6
    Czikson
    Level 2  
    Laptop: LENOVO 100-15IBD
    Procesor: I5 5200u 2-rdzeniowy 2.2 GHz -2.7 GHz
    Pamięć Ram : 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
    Grafika: + Intel HD Graphics 5500, NVIDIA GeForce 920M
    Karta sieciowa: REALTEK RTL872BE Wireless LAN
    System: Windows 10 64bit

Problem:
    W nieregularnych odstępach czasowych wzrasta mi ping do 1000ms > lub tracę połączenie z internetem.
    Zauważyłem też, że podczas włączania eksploratora plików, podłączania i odłączania urządzeń USB albo otwierania folderów z plikami również tracę połączenie lub skacze mi ping.

Próby naprawienia problemu:
    Po podłączeniu kablowo (kabel do rj-45, USB) internetu do laptopa problem zanika.
    Wyłączyłem oszczędzanie energii w karcie sieciowej, bezskutecznie.
    Instalowanie nowych sterowników i formatowanie dysku nie dało żadnego efektu.
    Oddałem sprzęt na gwarancję aby naprawili problem. Zaktualizowali bios... Nic to nie zmieniło

Problem ten trwa od 2-lat. Proszę o pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    spicter
    Level 22  
    Czy masz może mysz bezprzewodową na bluetooth?
    Czikson
    Level 2  
    spicter wrote:
    Czy masz może mysz bezprzewodową na bluetooth?

Nie mam, używa zwykłej myszki plug and play na usb
    spicter
    Level 22  
    Pytałem dlatego, że miałem bardzo podobny przypadek gdzie sygnał myszy Bluetooth ta bardzo konfliktował się z sygnałem Wi-Fi, że ping skakał do 2000ms podczas ruchów wskaźnika. Bardzo podobnie to wyglądało jak u Ciebie.

W Twoim przypadku, zacząłbym od podmiany karty sieci Wi-Fi na inną taką samą lub innego producenta. Szkoda, że serwis tego nie zrobił...
    delle5540
    Level 3  
    Czy takie objawy są wyłącznie na domowym WiFi, czy w wielu innych miejscach? (McDonald's, internet udostępniany przez Hotspoty, z telefonu)...
    Czikson
    Level 2  
    delle5540 wrote:
    Czy takie objawy są wyłącznie na domowym WiFi, czy w wielu innych miejscach? (McDonald's, internet udostępniany przez Hotspoty, z telefonu)...

Nie tylko na domowym ale i na udostepnianiu internetu przez telefon w trybie hotspot. Za to w przypadku podlaczenia udostepniania przez usb problem zanika

Dodano po 5 [minuty]:

spicter wrote:
    Pytałem dlatego, że miałem bardzo podobny przypadek gdzie sygnał myszy Bluetooth ta bardzo konfliktował się z sygnałem Wi-Fi, że ping skakał do 2000ms podczas ruchów wskaźnika. Bardzo podobnie to wyglądało jak u Ciebie.

W Twoim przypadku, zacząłbym od podmiany karty sieci Wi-Fi na inną taką samą lub innego producenta. Szkoda, że serwis tego nie zrobił...
    Przepraszam ale nie miałem jak zaznaczyc selektywny cytat.

Zakupiłem nową karte sieciową na usb i problem zniknął.

Czy jest jakieś rozsądne wytlumaczenie dlaczego moja wbudowana karta sieciowa traci połączenie kiedy otwieram menadżer plików albo podłączam jakieś urządzenie zawierające pamięć podręczną?
  • Helpful post
    spicter
    Level 22  
    Może być po prostu uszkodzona.

Jeśli na Twojej karcie USB problem zniknął należałoby wymienić kartę wbudowaną.