Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System audio LG który wybrać

Trojan2828 17 Cze 2017 19:31 819 8
  • #1 17 Cze 2017 19:31
    Trojan2828
    Poziom 5  

Witam przymierzam się do zakupu audio do domu. Rozważam dwa sprzęty firmy LG mianowicie pierwszy jest to FH6 a drugi to LHB675. W obu przypadkach nie mogłem znaleźć dokładnych parametrów co do głośników w nich zamontowanych. Sprzet potrzebuje do pokoju 18m2.

Pozdrawiam.

0 8
  • Pomocny post
    #2 17 Cze 2017 23:25
    osiniak75
    Poziom 30  

Dla mnie obydwa to strzał w kolano. Pierwszy to jakiś przerośnięty głośnik przenośny a drugi to kino domowe które do muzyki nadaje się jak wół do karety. Ja jako audio do domu rozumiem zestaw stereo czyli wzmacniacz lub amplituner plus dwie kolumny, w cenie tych LG można kupić fajny wzmacniacz i kolumny. Parametrów głośników nie uświadczysz gdyż są zapewne mizerne i producent nie będzie się nimi chwalił by odstraszyć potencjalnych klientów. Rozbawił mnie opis do kina LG "4.2-kanałowy system głośników odtwarza bogate efekty dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów. Obudowy głośników są wykonane z materiałów drewnopochodnych, dzięki czemu mają wygląd podkreślający ich wysoką jakość. " koniec cytatu czyli paździochy nie kolumny. Rozpisałem się deko ale zawsze gdy widzę takie sprzęty zastanawiam się czym kieruje się producent (poza chęcią zysku) wypuszczając taki produkt.

0
  • #3 18 Cze 2017 12:15
    Trojan2828
    Poziom 5  

osiniak75 napisał:
    Dla mnie obydwa to strzał w kolano. Pierwszy to jakiś przerośnięty głośnik przenośny a drugi to kino domowe które do muzyki nadaje się jak wół do karety. Ja jako audio do domu rozumiem zestaw stereo czyli wzmacniacz lub amplituner plus dwie kolumny, w cenie tych LG można kupić fajny wzmacniacz i kolumny. Parametrów głośników nie uświadczysz gdyż są zapewne mizerne i producent nie będzie się nimi chwalił by odstraszyć potencjalnych klientów. Rozbawił mnie opis do kina LG "4.2-kanałowy system głośników odtwarza bogate efekty dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów. Obudowy głośników są wykonane z materiałów drewnopochodnych, dzięki czemu mają wygląd podkreślający ich wysoką jakość. " koniec cytatu czyli paździochy nie kolumny. Rozpisałem się deko ale zawsze gdy widzę takie sprzęty zastanawiam się czym kieruje się producent (poza chęcią zysku) wypuszczając taki produkt.
    a jakie zestaw polecił byś do 1500 zł

0
  • #4 18 Cze 2017 14:52
    Pablo1964
    Moderator

Do czego ma służyć sprzęt?

0
  • #5 18 Cze 2017 17:22
    Trojan2828
    Poziom 5  

Pablo1964 napisał:
    Do czego ma służyć sprzęt?

Sprzęt do użytk w domu 18m2. Ewentualnie czasem by zagrał głośniej przy jakieś imprezie głównie muzyka elektroniczna/akustyczna. Również chciałbym by potrafił zagrać dobrze bassem czego brakowało mi przy ostatnich głośnikach tonsil samba 130.

0
  • #6 18 Cze 2017 17:27
    Pablo1964
    Moderator

Zrozumiałem z powyższego, że głównie do muzyki a nie do filmów. Czyli zdecydowanie stereo. Dlaczego akurat LG? Czy bierzesz pod uwagę sprzęt z drugiej ręki?

0
  • #7 18 Cze 2017 18:06
    Trojan2828
    Poziom 5  

Pablo1964 napisał:
    Zrozumiałem z powyższego, że głównie do muzyki a nie do filmów. Czyli zdecydowanie stereo. Dlaczego akurat LG? Czy bierzesz pod uwagę sprzęt z drugiej ręki?

Zdecydowałem się akurat na LG gdyż chciałbym ten sprzęt nabyć na raty z powodu iż jestem w takiej sytuacji ze nie mam możliwość kupić sprzętu za około 2 tys gotówką

Pozdrawiam

0
  • #8 18 Cze 2017 23:05
    osiniak75
    Poziom 30  

Na czym słuchasz w tej chwili? Szkoda że nie dysponujesz gotówką, branie byle czego na raty nie ma sensu.

0
  • #9 12 Lip 2017 20:55
    Trojan2828
    Poziom 5  

Dziękuje za pomoc jednak zdecydowałem się na sprzęt używany kolumny stereo firmy jamo. Pozdrawiam

0