Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie dekodera i komputera - Jak podłączyć dekoder, aby przechwycić HD

17 Jun 2017 19:49 3441 6
  • Level 9  
    Witajcie,
    Mam pytanie, otóż pora przejść ze starej poczciwej kablówki na telewizję cyfrową. Posiadam w domu 1 TV (rodziców) oraz w swoim pokoju komputer z kartą telewizyjną. Niestety na monitorze obraz jest tragiczny, gdyż kablówka daje za małą rozdzielczość. Na dniach zmieniamy na osiedlu telewizję kablową na cyfrową. Do tv pójdzie kabel wprost z dekodera (pomijam aspekty multiroom, bo nie wiem jak u mnie na osiedlu rozwiązują ten problem). Natomiast co gdybym chciał podłączyć dekoder do komputera, aby dalej tak jak ma to miejsce teraz oglądać tv na komputerze? Uprzedzam, że nie interesują mnie bezpośrednie podłączenia do monitora, gdyż wielokrotnie korzystam z komputera, a w okienku obok oglądam TV, bądź puszczam jakąś stację muzyczną. Aby przechwycić obraz w HD, muszę użyć HDMI, tak? Co w takim razie zakupić, aby ten obraz na komputerze był w tym HD, a nie tak jak przy pomocy SCART, bądź czy jest jakiś dekoder, który puści po Composite 1080p? Da się to zrobić w jakimś małym budżecie czy tylko zostają karty typu AVerTV Capture HD za ponad 400 zł?

PS: moja obecna karta to Winfast tv2000 xp expert, ale spodziewam się, że jest to już szrot i do cyfrówki się nie nada ;)
  • Level 9  
    Jak w takim razie podłączyć dekoder do tego tunera?
  • Level 43  
    adamsonm wrote:
    Jak w takim razie podłączyć dekoder do tego tunera?

Nie podłączysz do posiadanego TuneraTV nowego dekodera.
  • Level 9  
    Chodziło mi o tuner polecany przez @wies333 , ale on ma tylko wejście antenowe, to jakbym chciał tylko darmowe kanały pobierać.

EDIT:

https://www.ebay.com/p/Pci-e-HDMI-HDCP-Decode...or-Ps3-4-Xbox-Wii/1639930771?iid=152584876260

coś w tym stylu rozwiązałoby mój problem?

EDIT 2:
    telewizja działa przy pomocy karty CI, więc czy jest jakieś tanie rozwiązanie tego, oprócz (znowu) kart za ponad 300 zł?

EDIT 3:
    Cały czas nie daje mi spokoju jedna rzecz. Na działce posiadam najtańszy tuner DVB-T na usb i podpinam starą antenę do zebrania darmowych kanałów. Łapie mi wszystkie i uważam że jest to jakość HD bo na rozdzielczości laptopa 1366x768 wszystko wygląda ładnie i bez pikseli. Czy może istnieje jakoś podłączenie dekodera do takiego tunera przez kabel antenowy?

coś w podobie tego:
    http://www.cyfrowydoradca.pl/poradniki/polaczenia/telewizor-dekoder-modulator-rf.html

zastosowałbym taki dekoder który ma wyjście antenowe:
    http://www.komputronik.pl/product/392912/wypr...3-combo-full-hd-po-naprawie-gwarancyjnej.html

i potem podpiął kablem antenowym do tunera na USB. I wtedy według powyższego artykułu na jednym kanale powinieniem miec sygnał z dekodera. Da radę to zrobić nie schodząc do SD?

Sorry za tyle pytań, ale akurat w kwestii telewizji oraz standardów w tv jestem mega zielony, a jak już będę miał w domu TV w HD to chciałbym z niej skorzystać, lecz bez wydawania 400 zł :(
  • Level 43  
    ... a dwa odbiorniki będą działać na jednym dekoderze bez opcji multiroom?
  • Level 9  
    nie. odbiornik u rodziców na swoim dekoderze wraz ze swoją kartą, ja na swoim, na swojej.

dodatkowo, 720p mi wystarczy w zupełności, bo nawet nie byłbym w stanie wykorzystać 1080p. Obecnie patrzę na używane Arivy 220 i do tego jakiś grabber po componencie. Da radę wtedy wyciągnąć 720p?