Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72

Maniek2k14 17 Cze 2017 22:42 1317 27
  • #1 17 Cze 2017 22:42
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Witam mam Logitech Z906 i laptopa MSI GT72 6QD i moje pytanie jak podłączyć, by cieszyć się w pełni z zestawu.

Spoiler:
    Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72

Albo jakie sterowniki zainstalować? Bo mam Realtek high definition audio driver 6.0.1 ale nie uruchamia się mi ;/ i nahimic 2

0 27
  • #2 18 Cze 2017 00:19
    dandi20
    Poziom 11  

Witam,

troche poteoretyzuje bo nie mam wglądu na sprzęt, tak więc myśle że:

Zielona wtyczka - kanały przednie -> gniazdo słuchawek
    Różowa - kanał centralny -> kółko ze strzałką na zewnątrz
    Czarna - kanały tylne -> kółko ze strzałką do wewnątrz

Z tym centralnym kanałem nie jestem pewien więc jak coś będzie nie tak to można zastosować rozgałęźnik do gniazda słuchawek i wpiąć zieloną i różową wtyczke razem.

Teraz będziesz musiał się dostać do menadżera audio, jeśli nie widać go obok zegara to znajdziesz go w panelu sterowania zaznacz w nim żeby pokazywał ikonke obok zegara. W nim będziesz musiał zapewne przełączyć funkcje gniazd bo mają po dwie funkcje z tego co widzę w instrukcji.

Na konsoli sterującej wybierz odpowiednie źródło dźwięku i już.

Jeśli nie widać menadżera to można spróbować ustawić to przez samego windowsa, ale najlepiej sprawdź jaką masz dźwiękówke i ściągnij najnowsze stery ze strony realteka, zainstaluj i wykonaj powyższe.

Nahimic to dodatek, ewentualnie możesz sprawdzić jak działa sound tracker po podłączeniu zestawu.

0
  • #4 18 Cze 2017 18:06
    Maniek2k14
    Poziom 8  

dandi20 postaram się bardziej mój problem opisać wraz ze zdjęciami

Moje sterowniki do karty dźwiękowej

Spoiler:
    Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72

Podłączyłem kable jak pisałeś

Panel sterowania i brak menadżera audio tego mojego.
    Spoiler:

Szukając dalej, i też brak ;/
    Spoiler:

Menadżer zadań i tu jest
    Spoiler:

Próba uruchomienia bezpośrednio z folderu. To pokazuje się na pasku i tyle.

Spoiler:

Ustawienia windowsa
    Spoiler:

Może dzięki temu będziesz w stanie mi pomóc z tym bo nawet menadżer sterownika dźwiękowej nie chce się uruchomić ;/ tzn. niby jest ale go nie ma.

enhanced

Chodzi Ci o taki kabel ?
    Spoiler:

0
  • #5 18 Cze 2017 20:22
    enhanced
    Poziom 37  

Tak dokładnie taki tylko kup dłuższy 5M bo 1M to bieda oczywiście. Tylko sprawdzaj końcówki bo jak kupisz 2x toslinka to musisz miec przejsciówke (ja tak mam bo chyba takie na allegro 5M były kable vitalco). ten metrowy też mam oczywiście za krótki. No i takim kablem puścisz wszystko no chyba że chcesz żeby karta dziwiękowa zmieniała ze stereo na 5.1 czy jakies inne cuda ale poza tym ty tylko tego kabla używam.

0
  • #6 18 Cze 2017 20:27
    Maniek2k14
    Poziom 8  

To tylko jest kabel pokazowy. Ale podobno mój laptop odtwarza dźwięk 5.1 i te bajery to jak to jest ?

0
  • #7 18 Cze 2017 20:32
    enhanced
    Poziom 37  

5.1 to już od dawna standard - ten to raczej 7.1 powinien tyle że 5.1 wg mnie to trzeba mieć dobre źródło żeby faktycznie jakiś efekty był.

Panel realteka nie pojawią po wpięciu słuchawek nawet? To coś jakbyś miał źle poinstalowane sterowniki.

Jak wpinam toslinka to mam do wyboru czy słuchawki (wpina się w moim przypadku w gniazdo słuchawek), głośniki przednie czy też spdi/f.

Ja tym kablem puszczam DTS (amplituner się zajmuje dekodowaniem), 5.1, 2.0 - wszystko nim puszczam do amplitunera.

0
  • #8 18 Cze 2017 20:50
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Później zrobię zdjęcia tego sprzętu i wszystkiego co wyskakuje. Ale tak mam wybór taki jak ty ale ten panel nie chce się w ogóle uruchomić ;/ i na panelu od głośników nie pojawia się dekodowanie do DTS

0
  • #10 18 Cze 2017 21:15
    dandi20
    Poziom 11  

Dziwna sprawa.

Najprościej by było tak jak pisze enhanced.

Nie widzę dokładnie kabla z linku, który wkleiłeś, ale powinno być coś takiego (tak mi się wydaje)

Kabel toslink - mini toslink / jack na alledrogo jest tego pełno.

Ale jednak i tak nie ominie Cię prawdopodobnie wejście do menadżera nawet z kablem optycznym.

Kliknij lupkę obok menu start i wpisz realtek jak pokazał się menadżer to odpal i na pasku się pokaże to kliknij go raz lub dwa ewentualnie prawym klawiszem myszki i zobacz czy pokaże Ci jakieś opcje, i przypnij go sobie do paska. Ewentualnie wejdź jeszcze w "panel sterowania" i w polu "wyszukaj" wpisz "realtek" i zobacz co Ci wyrzuci w wynikach, jeśli menadżer to postaraj się go odpalić. Jeśli jest w procesach i działa (nie wywala żadnych błędów) to niby czemu menadżer ma się nie pokazywać?

0
  • #11 18 Cze 2017 21:24
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Nie znaleziono wyników dla "realtek"...

0
  • #12 18 Cze 2017 21:29
    dandi20
    Poziom 11  

Weź zainstaluj jeszcze raz sterowniki ze strony msi do karty dźwiękowej

0
  • #13 18 Cze 2017 21:44
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Do tej pory nie znalazłem rozwiązania jak uruchomić ustawienia realtek hd audio. A jeśli chodzi o kabel taki może być ?

Link

0
  • #14 19 Cze 2017 16:36
    dandi20
    Poziom 11  

Tak, taki kabel powinien dać rade

0
  • #15 19 Cze 2017 16:40
    Maniek2k14
    Poziom 8  

czy głośnik centralny musi byc z przodu ?

0
  • #16 19 Cze 2017 16:44
    dandi20
    Poziom 11  

Tzn jak prawidłowo chcesz ustawić głośniki to powinien być centralnie przed Tobą, najczęściej z niego będziesz słyszał np. lektora itp. możesz go przestawić też gdzieś indziej w zależności od upodobań, ale wtedy raczej nie będzie spełniał swojej pierwotnej funkcji. To też zależy od samych możliwości ustawiania funkcji głośników w oprogramowaniu, ja np. mam głośniki 6.1 więc mam 2 głośniki centralne, przód i tył (ale obecnie używam systemu 3.1).

0
  • #17 19 Cze 2017 16:46
    Maniek2k14
    Poziom 8  

niestety na wprost pokoju mam okno chyba że dam 1m przed oknem ale na suficie ? potem przednie po bokach ściany też 1m od okna i tylnie z tyłu ściany

0
  • #18 19 Cze 2017 16:51
    dandi20
    Poziom 11  

Heh skąd ja to znam :D jak się miało duży pokój to nie było problemu większego z ustawieniem a jak ma się mały pokoik i ustawienie mebli/okien/drzwi nie pasuje to jest trochę ciężko.

A na biurku czy coś nie możesz frontowych głośników i centralnego postawić?

0
  • #19 19 Cze 2017 17:02
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Wybacz beztalencie ale myślę że oddaje tak jak mam ustawione :) może coś doradzisz ?

Spoiler:

0
  • #20 19 Cze 2017 20:37
    dandi20
    Poziom 11  

Hehe wyszło całkiem ok, dobrze że legende zrobiłeś :wink:

Tylko mi napisz jeszcze gdzie są drzwi i czy masz tam jakieś meble oprócz łóżka?

0
  • #21 20 Cze 2017 07:07
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o meble to nie mam ponieważ to jest normalnie siłownia ale na chwile obecną robi jako moja sypialnia więc nic tutaj nie daje.

Spoiler:

Tylko nie wiem co mi da ustawienie tych głośników skoro i tak ten menadżer nie chce się uruchomić i nie mam jak skonfigurować a dźwięk teraz to żenada ;/
    Próbowałem już odinstalować wszystko i zainstalować z płyty dołączonej do laptopa efekt taki sam nie działa.
    Zrobiłem formata też nie działa ;/ Pobrałem sterowniki z internetu też nie działa ;/ Już nie wiem co robić.
    Przy ustawieniu dźwięku 5.1 podobno tylko centralny odpowiada za mowę a mi mówią z centralnego i dwóch przednich.
    Żeby nie było sam szukam czegoś po internecie ale na razie bez skutecznie może ktoś mądry się tu znajdzie.

0
  • #22 24 Cze 2017 13:15
    dandi20
    Poziom 11  

Sorry, że Cię tak trochę zostawiłem na pastwę losu, ale mam sporo rzeczy do ogarnięcia ostatnio i nie miałem czasu zbytnio.

Widzę jeszcze takie ustawienia:

Ustawień ogólnie można zrobić multum kwestia to Twoje upodobania, możliwości, umiejętności.

Ten pokój/siłownia to jest na parterze czy w piwnicy? Jeśli w piwnicy to pewnie okno jest wyżej niż standardowo i można np dać TV na ścianę pod oknem, kwestia tylko taka, że światło padające z okna może Cię razić podczas oglądania, ale znowu można wrzucić roletę w okno, to wszystko zależy.

Może jeszcze sam wpadniesz na jakieś ciekawe ustawienie :)

Ogólnie z tym menadżerem to mam ochotę podłączyć się do Twojego kompa za pomocą TeamViewer i samemu pogrzebać w systemie. Jeśli masz ochotę na takie rozwiązanie to daj znać i się zgadamy. Program jest prosty w obsłudze i nie wymaga instalki.

0
  • #23 24 Cze 2017 13:21
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Mieszkam na 1 piętrze :D
    Ok menadżer dział ale nie wiem jak podłączyć żeby w nim ustawić 5.1 bo niby jest ale daje na test i nic nie słychać ;/

Spoiler:

Słychać tylko z głośników laptopa ;/ a kabel ten co pisaliście wyżej podłączony do laptopa wejście na słuchawki

0
  • #24 24 Cze 2017 16:35
    dandi20
    Poziom 11  

Teraz jeszcze napisz dla potomnych jak w końcu dostałeś się do tego menadżera i gdzie oraz za ile kupiłeś kabelek :wink:

Link

Link

Link

0
  • #25 24 Cze 2017 21:56
    enhanced
    Poziom 37  

Maniek2k14 napisał:
    Mieszkam na 1 piętrze :D
    Ok menadżer dział ale nie wiem jak podłączyć żeby w nim ustawić 5.1 bo niby jest ale daje na test i nic nie słychać ;/

Słychać tylko z głośników laptopa ;/ a kabel ten co pisaliście wyżej podłączony do laptopa wejście na słuchawki

Tam masz nową zakładkę na górze a ty grzebiesz w ustawieniach głośników laptopa. Dodatkowo w odtwarzaczu też trzeba wybrać inne wyjście bo możesz mieć wymuszone odtwarzanie nie defaultowego wyjścia ale wyjścia na laptopowe głośniki.

0
  • #26 25 Cze 2017 09:19
    Maniek2k14
    Poziom 8  

dandi20

Więc co do menadżera a konkretnie jak go uruchomiłem to nie wiem sam. Po kilku nastu razach instalowania nowych zacząłem klikać w wszystkie ikonki w folderze i jakoś się włączyło.
    Kabel mam taki Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 5m. Kupiłem na Amazon.de za 9.99€.

Co do pierwszego filmiku to mam też podpięte pod wejście słuchawkowe jak on tylko on ma inny model i ma odwrotnie wejścia i po mimo iż naciskam 2x na kropkę jak on to u Mnie się nic nie dzieje. U niego też jest na karcie z głośnikami i ustawia głośniki zewnętrzne jak widzę a u mnie się ustawiają głośniki wewnętrzne.

Spoiler:
    Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72

Zakładka głośników jest ustawione na stereo ale nawet jak dam na 5.1 to nic nie słychać tylko z głośników wewnętrznych nie zestawu 5.1

Tu z kolei jest zakładka podpiętego kabla ale brak ustawień głośników.
    Spoiler:
    Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72

Może się i to przyda
    Spoiler:
    Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72 Logitech Z906 - podłaczenie do laptopa MSI GT72

Ustawienia audio w VLC Media Player
    Spoiler:

A do muzyki używam Windows Media Player ale tu nie wiem jak ustawić i czy się w ogóle da.
    Chyba ze polecicie coś innego do filmów i muzyki.

A jak znaleźć aktualizacje do mojego sterownika ?

0
  • #28 21 Lip 2017 20:31
    Maniek2k14
    Poziom 8  

Problem rozwiązany. Dziękuje wszystkim za pomoc.

0