Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz nr1606 - informacje o sygnale audio wej/wyj na wyświetlaczu przednim

procsa 17 Cze 2017 23:21 528 1
  • #1 17 Cze 2017 23:21
    procsa
    Poziom 18  

Witam, posiadam amplituner Marantz NR1606, podłączony do TV Samsung UE32J5000, dźwięk z TV do amplitunera przesyłam optykiem i z tej racji nie mam podglądu przez HDMI do wszystkich ustawień informacji z amplitunera.

W opcjach dźwięku TV jest do wyboru PCM lub DTS neo 2.5, wybieram DTS neo 2.5, podczas oglądania TV naziemnej w menu TV "Tools" ciągle jest napis STEREO, tak samo pod przyciskiem "DUAL II" (w tv), ale amplituner widzi DTS Surround, tak jakby było 6 kanałów i faktycznie gra 6 kanałów i to nawet dosyć ładnie...

Jak odpalam coś przez odtwarzacz BR, który jest podpięty pod amplituner przez HDMI to jest nakładka ekranowa od Marantza i przyciskiem na pilocie "Info" widać dokładną konfigurację kanałów, jaki sygnał wejściowy, jaki wyjściowy. Wtedy wszystko jest ok, jak odtwarzam ścieżki dźwiękowe stereo, czy DD2.0 to na amplitunerze jest info, że to Stereo lub Dolby Digital, a nie DTS. A jak coś z DTS czy Dolby Atmos to jest tak. jak powinno być.
    Tutaj jest instrukcja odnośnie trybów audio.

Mam dwa pytania, czy jest jakaś opcja aby na wyświetlaczu od amplitunera pokazywało konkretne informacje tak jak na nakładce (OSD) od Marantza?
    Drugie pytanie to co jest z tym DTS a TV Samsung, przecież chyba nie transmitują wszystkich programów w DTS?

0 1
  • #2 18 Cze 2017 04:32
    Polon_us
    Poziom 40  

procsa napisał:
    W opcjach dźwięku TV jest do wyboru PCM lub DTS neo 2.5, wybieram DTS neo 2.5, podczas oglądania TV naziemnej w menu TV "Tools" ciągle jest napis STEREO, tak samo pod przyciskiem "DUAL II" (w tv), ale amplituner widzi DTS Surround, tak jakby było 6 kanałów i faktycznie gra 6 kanałów i to nawet dosyć ładnie...

Wszystko jest prawidłowo. Kolega znajdzie na sieci do czego służy "ulepszacz dźwięku" DTS Neo i wszystko będzie jasne.
    procsa napisał:
    Drugie pytanie to co jest z tym DTS a TV Samsung, przecież chyba nie transmitują wszystkich programów w DTS?

Nie, programy TV nie są nadawane w DTS Neo. Kolega włączył ten "ulepszacz" w telewizorze i stąd taki sygnał odbierany przez wzmacniacz.

Moja sugestia - w telewizorze przywrócić ustawienia wyjścia cyfrowego na "Auto" lub DD. Może programy HD mają dźwięk w DD.
    A następnie włączyć DTS Neo (o ile wciąż kolega chce mieć ten "polepszacz") w wzmacniaczu.
    W takiej sytuacji wyświetlacz wzmacniacza powinien pokazać już prawidłową informację
    tj. standard odbieranego dźwięku i włączony w wzmacniaczu tryb audio.

0